Siódme miejsce Iwony Bernardelli-Lewandowskiej w Osace

Iwona Bernardelli-Lewandowska zajęła siódme miejsce podczas 36. edycji żeńskiego biegu maratońskiego w Osace. Biegaczka włocławskiej Vectry osiągnęła na mecie czas lepszy niż wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Świata w Londynie.


Iwona zadebiutowała na japońskiej trasie maratońskiej w ubiegłym roku w Nagoi, gdzie zajęła trzynaste miejsce. W tamtym biegu aż 21 Japonek osiągnęło rezultaty poniżej 2:35:00. Przed biegiem w Osace było więc niemal pewne, że głównymi rywalkami Polki będą gospodynie.

To był mój jedenasty maraton, ale pierwszy pod nowym nazwiskiem - mówi Iwona Bernardelli-Lewandowska - Zawsze podchodzę do startu z wielkim respektem i jednocześnie z wielką ekscytacją. Tym razem nic się w tym względzie nie zmieniło. Jedynie przygotowania wyglądały zupełniej inaczej. Nie przeszłam pełnego cyklu treningowego. Można by rzec, że był to eksperyment. Dlatego nie nastawiałam się na żaden konkretny wynik. Trener powiedział, że jak złamię 2:30 to będzie cud. Ogromnie cieszę się z wyniku, jaki uzyskałam, wiedząc jak wyglądały treningi. Trenowałam w Warszawie i Wałczu, biegając w śniegu, mrozie i po lodzie.

W niedzielę, zgodnie z przewidywaniami, trzy czołowe lokaty w maratonie zajęły biegaczki japońskie: Risa Shigetomo (2:24:22), Misato Horie (2:25:44) i Hanae Tanaka (2:26:19). Iwona jeszcze na półmetku była trzynasta, jednak na drugiej części trasy przyspieszyła i sukcesywnie poprawiała swoją lokatę ostatecznie kończąc bieg na wysokim siódmym miejscu.

Bieg był prowadzony w tempie podobnym jak w Nagoi, lecz tym razem nie mogłam zaryzykować, aby pójść z grupą, bo po prostu nie wiedziałam na co mnie stać - opowiada Iwona - Zaczęłam spokojniej w czteroosobowej grupce. Biegłyśmy równo po około 3:30 min/km, jednak od półmetka musiałam sama nadawać tempo i szło mi bardzo dobrze. Niestety na 34 km złapała mnie mocna kolka, która trzymała już do samego końca. Były momenty, że prawie zatrzymywałam się, albo biegłam zgięta w pół. Stąd takie duże zwolnienie tempa. Bez względu na wynik cieszę się, że wystartowałam w Osace

Maratonka, trenująca w stolicy pod okiem Marka Jakubowskiego, osiągnęła na mecie czas 2:29:37, który jest o ponad minute lepszy niż wskaźnik PZLA na sierpniowe Mistrzostwa Świata.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA