Anwil pokonał na wyjeździe King Wilki Morskie Szczecin

W meczu siedemnastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Szczecinie z tamtejszymi Wilkami Morskimi 86:80.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 6:0 m.in. dzięki akcjom Pawła Kikowskiego. Anwil błyskawicznie to odrabiał, a dzięki trójce Kamila Łączyńskiego wyszedł nawet na prowadzenie. Seria 7:0 Kinga pozwoliła tej drużynie ponownie opanować sytuację. Mimo trójek Michała Chylińskiego, to szczecinianie po rzutach wolnych Marcina Dutkiewicza wygrywała po 10 minutach 25:20. Siedem punktów z rzędu Pawła Leończyka na początku drugiej kwarty zbliżyło gości na zaledwie punkt. Anwil ciągle nie potrafił jednak wyjść na prowadzenie, bo skuteczni byli Paweł Kikowski i Taylor Brown. Nieźle spisywał się Paweł Leończyk, ale ostatecznie to zespół trenera Marka Łukomskiego prowadził po pierwszej połowie 41:38.

Akcja 2+1 Fiodora Dmitriewa zaraz na początku trzeciej kwarty doprowadziła do remisu. Po serii 10:0 i trójkach Michała Chylińskiego oraz Kamila Łączyńskiego Anwil wyszedł na poważne prowadzenie – 51:43. Trener Marek Łukomski poprosił o przerwę i przyniosła ona efekty – po rzutach Marcina Dutkiewicza King zbliżył się na zaledwie punkt. Później aktywni byli jednak Paweł Leończyk i Toney McCray, a to oznaczało, że zespół trenera Igora Milicicia wygrywał po 30 minutach 67:56. Straty na początku ostatniej kwarty właściwie w pojedynkę starał się odrabiać Taylor Brown, dobrze współpracujący z Robertem Skibniewskim. Po trójce Pawła Kikowskiego gospodarze przegrywali już tylko czterema punktami. Goście mieli mały przestój w ataku, a dzięki trójce Michała Nowakowskiego szczecinianie znowu przegrywali tylko punktem. W końcówce spotkania bardzo ważne rzuty trafiali jednak Nemanja Jaramaz oraz Michał Chyliński. O zwycięstwo walczył jeszcze przede wszystkim Paweł Kikowski, ale ostatecznie to Anwil zwyciężył 86:80.

King Szczecin - Anwil Włocławek 80:86 (25:20, 16:18, 15:29, 24:19)
King: Kikowski 18, Brown 16, Dutkiewicz 13, Nowakowski 11, Robinson 11, Robbins 6, Skibniewski 2, Sword 2, Łukasiak 1
Anwil: Leończyk 21, Chyliński 18, Jaramaz 18, Łączyński 9, McCray 9, Dmitriew 5, Sobin 3, Młynarski 2, Washington 1