Anwil pokonał Miasto Szkła Krosno i awansował do finału

Włocławskie "Rottweilery" wygrały z Miastem Szkła Krosno 77:68 i awansowały do finału turnieju o Puchar Polski. W decydującym meczu spotkają się z Mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra, który odprawił dzisiaj z kwitkiem PGE Turów Zgorzelec.

W warszawskiej hali Arena Ursynów rozgrywany jest finałowy turniej koszykarskiego Pucharu Polski. Do walki o trofeum stanęło osiem najlepszych drużyn w kraju, wśród nich oczywiście Anwil. W piątek na parkiet wybiegli włocławianie, którzy w pierwszym swoim meczu walczyli z MKSem Dąbrowa Górnicza. Spotkanie było bardzo wyrównane - prowadzenie zmieniało się jedenaście razy, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie po nerwowej końcówce Anwil pokonał rywala 73:67 i zameldował się w półfinale turnieju.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 73:67 (12:16, 21:13, 18:19, 22:19)

Jaramaz 12, Chyliński 11, McCray 11, Sobin 11, Leończyk 9, Łączyński 7, Dmitriew 5, Młynarski 5, Washington 2
MKS:
Wesley 22, Parzeński 11, Johnson 10, Kowalenko 7, Szymański 5, Wołoszyn 5, Kucharek 3, Chatkevicius 2, Wilson 2

Sobotnia potyczka z Miastem Szkła Krosno miała już zupełnie inny wymiar. Drużyna trenera Igora Milicicia od samego początku rzuciła się do ataku i juz po pierwszej kwarcie nasi prowadzili 19:6. Druga kwarta również przebiegła po myśli włocławian, którzy rządzili na całej szerokości parkietu i na przerwę zeszli z ogromną zaliczką (33:16). Trzecia kwarta to kontynuacja świetnej i skutecznej gry Anwilu i coraz większa przewaga naszych. W ostatniej odsłonie spotkania włocławianie nieco rozluźnieni wyraźnie odpuścili. Krośnianie poczuli wiatr w żaglach i drugiej części karty zmniejszyli stratę do zaledwie siedmiu oczek. Na szczęście "Rottweilery" szybko wróciły do gry i opanowały sytuację wygrywając ten mecz różnicą dziewięciu punktów (77:68)

O puchar "Rottweilery" powalczą ze Stelmetem Zielona Góra. Mistrzowie Polski jeszcze na pół minuty przed końcem meczu półfinałowego remisowali z Turowem Zgorzelec. Zachowali jednak zimną krew i po skutecznej końcówce pokonali zgorzelczan 69:64 zapewniając sobie miejsce w niedzielnym wielkim finale turnieju o Puchar Polski.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 77:68 (6:19, 10:14, 20:24, 32:20)

Anwil: Łączyński 19, Jaramaz 11, Washington 8, Dmitriew 8, Sobin 6, Chyliński 6, McCray 6 (5zb), Młynarski 5, Komenda 4, Leończyk 2 (5zb), Matusiak 2

Miasto Szkła: Czerapowicz 24, Woolridge 9, Hajrić 8, Rduch 7, Dłuski 5, Pita 2