Zgoda Chodecz Beach Soccer Team zagra w Ekstraklasie!

fot. Paweł Ciesielski

Po sześciu latach gry w pierwszej lidze Zgoda Chodecz Beach Soccer Team awansowała do Ekstraklasy w piłce nożnej plażowej. MVP turnieju I ligi został grający trener Zgody, Rafał Serwaciński, który został również najlepszym strzelcem drużyny.


Klub dokonał kilku zmian, jednakże trzon drużyny pozostał niezmienny. Zgoda pozyskała 33-letniego Przemysława Kazimierczaka na pozycję bramkarza, 26-letniego Piotra Kierusa oraz 36-letniego Piotra Nawrockiego. Po dwóch sezonach powrócił Dominik Becker. Z drugiej strony listy transferów, Zgodę opuścił Wojciech Żur, jeden z kluczowych strzelców, który po dwóch latach powrócił do macierzystego UKS Milenium Gliwice. W klubie nastąpiła stabilizacja po dobrym, acz lekko zwariowanym sezonie 2020, w którym zawieszone były rozgrywki ligowe na rzecz rozgrywek pucharowych.

Podczas pierwszego turnieju zespół mierzył się z ekipami Sośnicy Gliwice, Heiro Rzeszów oraz największym rywalem o awans — BSC Termami Poddębice. Z Lubelszczyzny zawodnicy przywieźli komplet punktów, wygrywając odpowiednio 11:7, 9:5, 5:4. Dziewięć oczek oraz wygrane Term Poddębic i Boruty Zgierz za dwa punkty (W piłce nożnej plażowej za zwycięstwo w regulaminowym czasie otrzymuje się trzy punkty, po dogrywce za dwa i po rzutach karnych za jeden) pozwoliły Zgodzie śmielej myśleć o awansie.

Szósty sezon gry w pierwszej lidze, ale tak dobrego startu nie mieliśmy nigdy wcześniej. Turniej w Lublinie poszedł nam bez większych błędów, chociaż nie ustrzegliśmy momentów, w których np. przegrywaliśmy w pierwszym meczu z Sośnicą 4:7 w II tercji. Ostatecznie wyjechaliśmy z Lublina z czteropunktową przewagą nad naszymi największymi rywalami Termami Poddębice oraz Borutą Zgierz. Taki rezultat w zasadzie już wtedy dawał nam zdecydowane szanse do awansu - mówi Bartłomiej Stolarz, bramkarz Zgody.

W ostatnią sobotę przed zawodnikami Zgody czekały dwa mecze, które miały przypieczętować udział Zgody w awansie do Ekstraklasy. W pierwszym sobotnim meczu Zgoda wygrała z bezpośrednim rywalem o awans Borutą Zgierz 6:4. Zawodnicy Zgody zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem z Playa Mariną Lublin 11:4. MVP turnieju I ligi został grający trener Zgody, Rafał Serwaciński, który został również najlepszym strzelcem drużyny w sezonie 2021 - z 14 bramkami.

"Plan zrealizowany ze zdecydowaną nawiązką. Osiągnęliśmy komplet zwycięstw oraz komplet punktów. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to nasz najlepszy sezon w historii. Przed nami chwila odpoczynku i poszukiwanie turniejów towarzyskich. Ekstraklasa, a I liga to zdecydowana różnica poziomów. Polska liga uchodzi za jedną z najlepszych w Europie, w ramach której spotykają się zawodnicy z całej Europy - podsumował Dawid Bąk, prezes Zgody Chodecz Beach Soccer Team.

Zgoda Chodecz Beach Soccer Team to jeden z dwóch klubów beach soccera z naszego regionu, który przystąpił do oficjalnych rozgrywek piłki nożnej plażowej. W Pucharze Polski w Gdańsku zadebiutowała drużyna Big Bulls Kowalewo Pomorskie. Portal wloclawek.info.pl jest Partnerem Medialnym Zgody Chodecz Beach Soccer Team od 2018 roku. Piłkarzom i trenerowi Zgody Chodecz BST gratulujemy awansu do Ekstraklasy!

Skład Zgody Chodecz BST w sezonie 2021: 1. Bartłomiej Stolarz, 4. Piotr Nawrocki, 5. Piotr Terlecki, 6. Michał Rosiak, 7. Piotr Kierus, 9. Rafał Serwaciński, 10. Szymon Giętkowski, 11. Dominik Becker, 12. Przemysław Kazimierczak, 15. Rafał Kałużny, 17. Dawid Matuszek, 22. Igor Ratajczyk, 25. Łukasz Dormowicz

Wyniki w sezonie 2021:
I liga — I turniej (Lublin, 10-11 lipca)
Zgoda vs. Sośnica Gliwice 11:7
Zgoda vs. Heiro Rzeszów 9:5
Zgoda vs. Termy Poddębice 5:4

Puchar Polski
Zgoda vs. FC10 Zgierz 1:6
Zgoda vs. Zdrowie Garwolin 1:6
Zgoda vs. MOSiR Michałowo 0:7

I liga — II turniej
Zgoda vs. Boruta Zgierz 6:4
Zgoda vs. Playa Marina Lublin 11:4
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA