Ostatnia kolejka 1. edycji Włocławskiej Futsal Ligi

W Zespole Szkół Samochodowych rozegrana została czternasta, ostatnia już w tej edycji, kolejka meczów Włocławskiej Futsal Ligi. W meczu na szczycie mistrzowie rozgrywek- drużyna DGS pokonała drugą w tabeli ekipę Salamander 8:1.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły: Olimpic i TSR Kujawy. W 10 minucie Rybarski dał prowadzenie drużynie Olimpicu a Sebastian Śmiałek podwyższył minutę póżniej na 2:0. Gola kontaktowego zdobył Ireneusz Barański w 12 minucie. W 13' meczu ponownie Rybarski podwyższył na 3:1 dla Olimpicu i ustalił wynik do przerwy. Po przerwie w 28 minucie Rybarski strzelił swoją trzecią bramkę w meczu i było już 4:1. Na 4:2 gola trafił dla TSR Kujawy Adrian Liszkowski minutę później. Ten sam zawodnik zdobył gola kontaktowego na 4:3 w 35 minucie meczu. Jednak końcówka meczu należała do Olimpicu i to Kauwa strzelił jak się okazało ostatnią bramkę dla swojej drużyny w pierwszej edycji WFL zapewniając drugie zwycięstwo w lidze swojemu zespołowi.

W drugim spotkaniu dnia spotkały się drużyny: Geberit i PTA Orlen. Od początku spotkania przewaga należała do Geberitu. Do przerwy ich najlepszy strzelec zdobył dla swojej drużyny trzy bramki w 11, 13, 16 minucie i w ten sposób ustalił wynik do przerwy. Po przerwie ten sam zawodnik strzelił następne dwie bramki i było już 5:0. W 28 minucie pierwszą bramkę dla PTA ORLEN zdobył Tomasz Butlewski. W 29' Łukasz Karpiński zdobył drugą bramkę w tym meczu dla PTA ORLEN. W 36 i 40 minucie Kamil Krajewski zdobył dwie bramki i było 7:2 dla Geberitu. Chwilę później Tomasz Butlewski strzelił swoją drugą bramkę w meczu ustalając wynik meczu na 7:3 dla Geberitu.

Trzeci mecz to pojedynek Drumetu i Bobrownik. Od początku meczu zespół Drumetu przeważał i efektem tego było szybkie prowadzenie. Już w 2 minucie Radosław Łykowski dał prowadzenie swojej drużynie. Następna bramka to dzieło Patryka Królikowskiego. W 15' było już 3:0 po strzale Piotra Gotłasza. Na 4:0 wynik podwyższył Przemysław Łykowski w 20 minucie ustalając wynik do przerwy. Po przerwie Drumet nadal atakował i na efekty nie trzeba było długo czekać bo w 24' drugą swoją bramkę zdobył Przemysław Łykowski podwyższając wynik meczu na 5:0. W 25 minucie było już 6:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Piotr Gotłasz. Ten sam zawodnik zdobył 4 minuty później swoją trzecią bramkę i było już 7:0 . W 31' zawodnicy Bobrownik obudzili się i zdobyli pierwszego gola, a strzelcem był Adrian Lerch. W 35 minucie było już 2:7 po golu Radosława Surmackiego. Odpowiedź Drumetu była natychmiastowa, bo już minutę później Piotr Szablewski zdobył następną bramkę. Na 8:3 gola zdobył w 37' Adrian Surmacki. W 38 minucie padły dla Drumetu trzy bramki a autorami byli Piotr Gotłasz, Przemysław Łykowski i Patryk Królikowski, którzy ustalili wynik meczu na 11:3.

Ostanie spotkanie pierwszej edycji Włocławskiej Ligi Futsalu to walka dwóch najlepszych drużyn sezonu: DGS i Salamander. W tym meczu od początku panowała tylko jedna ekipa – DGS. Wynik już w pierwszej minucie otworzył Kamil Chojnacki. Następne dwie bramki zdobył zespół DGS-u a konkretnie Daniel Wesołowski. Bramkę na 3:1 dla Salamandera zdobył Jacek Wichliński ustalając tym trafieniem wynik do przerwy. Po zmianie stron następne dwie bramki to ponownie dzieło Daniela Wesołowskiego. W 35 minucie meczu Daniel Kowalski podwyższył wynik na 6:1. Na 7:1 gola zdobył w 37' Jóżwiak Sebastian, a dzieła dokończył Edward Pietrzycki ustalając wynik meczu na 8:1 dla DGS-u, który zdobył mistrzostwo pierwszej Edycji Włocławskiej Futsal Ligi.