Brązowy medal dla reprezentacji Kujawsko-Pomorskiego

Koszykarze reprezentujący nasze województwo wywalczyli brązowy medal podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zorganizowanych w Wieliczce. W meczu decydującym o medalu nasi pokonali Dolnośląskie 86:73 i zajęli trzecie miejsce w Polsce.

Kadra województwa Kujawsko-Pomorskiego pod wodzą trenerów Macieja Łabusia i Macieja Żywiczki pojechała do Wieliczki na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.  Oprócz gospodarzy z Małopolski brali w nim udział drużyny Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Śląskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.

W pierwszym meczu grupowym OOM nasi grali z województwem Mazowieckim. Całe spotkanie było bardzo zacięte, ale w czwartej kwarcie Kujawsko-Pomorskie przegrywało już różnicą jedenastu punktów. Na szczęście szczelna obrona i skuteczne akcje pozwoliły dogonić rywala z Mazowsza i pokonać go ostatecznie różnicą trzech punktów.

Kujawsko-Pomorskie – Mazowieckie 57:54 (18:14, 17:20, 14:4, 5:19)
Szabelski 14, Bykowski 13, Szymańśki 12, Krużyński 5, Bednarek 4, Grochowski 3, Bladoszewski 2, Włudarski 2, Wojcichowski 2

Dzień później nasi koszykarze walczyli z reprezentacją Łódzkiego.Już pod koniec pierwszej połowy wypracowali sobie kilkopunktową przewagę i do szatni zeszli z siedmioma na plusie. Trzecia kwarta to prawdziwy popis podopiecznych trenerów Łabusia i Żywiczki, a ostatnia odsłona była już tylko formalnością.

Kujawsko-Pomorskie – Łódzkie 85:55 (22:19, 18:14, 23:7, 22:15)
Szymański 24, Bykowski 17, Szabelski 15, Bednarek 11, Krużyński 7, Bladoszewski 4, Andrzejewski 2, Łukasik 2, Wojciechowski 2, Wojciechowski 1

Ostatniego dnia zmagań grupowych nasi grali ze Śląskim. Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował wokól remisu, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć. Po przerwie Ślązacy zaczeli powoli odjeżdżać zaznaczając swoją przewagę w czwartej kwarcie. Mimo pogoni kujawsko-pomorskie przegrało, ale zapewniło sobie awans do półfinałów z drugiego miejsca w grupie.

Kujawsko-Pomorskie – Śląskie 57:59 (20:15, 11:13, 10:17, 16:14)

Szymański 22, Szabelski 12, Bednarek 7, Bykowski 7, Krużyński 5, Włudarski 2, Bladoszewski 1, Wojciechowski 1

W półfinale Kujawsko-Pomorskie trafiło na niepokonaną ekipę Wielkopolskiego, która każdego przeciwnika pokonywała różnicą średnio 40 punktów. Nie inaczej było tym razem – od samego początku koszykarze z Wielkopolski rzucili się do ataku i już po pierwszej kwarcie prowadzili 20:6. Potem było już tylko gorzej, rywale powiększali przewagę i ostatecznie pokonali naszych 84:44.

Kujawsko-Pomorskie – Wielkopolskie 44:84 (6:20, 12:24, 13:21, 13:19)
Szymański 13, Włudarski 10, Szabelski 8, Krużyński 7, Bykowski 2, Damski 2, Grochowski 2

Koszykarzom z naszego województwa pozostał mecz o brązowy medal, w którym stanęli naprzeciwko ekipy Dolnośląskiego. Nasi już po pierwszej kwarcie prowadzili 30:23, a w drugiej przewaga jeszcze urosła. Po zmianie stron koszykarze Kujawsko-Pomorskiego zaczęli powoli tracić przewagę, jednak nadal spokojnie kontrolowali sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrali mecz trzynastoma punktami i zdobyli brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kujawsko-Pomorskie – Dolnośląskie 86:73 (30:23, 22:11, 16:21, 18:18)
Szymański 31, Bykowski 14, Szabelski 11, Bladoszewski 9, Bednarek 8, Włudarski 8, Grochowski 2, Łukasik 2, Damski 1