Rottweilery zdeklasowały Start Lublin w Hali Mistrzów

Anwil Włocławek pokonał dzisiaj na własnym parkiecie TVB Start Lublin 112:77 w meczu 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Świetne spotkanie rozegrał powracający po kontuzji Tyler Haws - Amerykanin rzucił 21 punktów, miał także trzy zbiórki i dwie asysty.

Wynik szybko otworzyli goście, którzy dzisiaj prowadzili tylko przez chwilę na początku spotkania, które było w miarę wyrównane tylko przez dwie minuty. Po chwili do głosu doszły "Rottweilery", które narzuciły swoje warunki gry i przejęły inicjatywę na całej szerokości parkietu. Trzy trójki rzucił Michał Chyliński, a w połowie kwarty Anwil prowadził już 21:13. Świetnie wprowadził się do gry powracający po kontuzji Tyler Haws (7 punktów w tej kwarcie), osiem oczek dołożył Tony Mccray. Anwil imponował skutecznością – w całej kwarcie mieli trafili 13 z16 rzutów z gry (81%) co przy szczelnej defensywie pozwoliło im wypracować 18 punktów przewagi na koniec pierwszej części meczu. W pierwszej kwarcie nasi zaaplikowali rywalowi aż 38 punktów i tak naprawdę to ustawiło całe spotkanie. Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana, ale mimo dużego zaangażowania gości to Anwil wciąż kontrolował wydarzenia na parkiecie i nie pozwalał na zbyt wiele rywalom. Na początku Start poderwał się do ataku - Kowalski trafił za 3, a po chwili Dziemba dołożył dwójkę – i w kilkanaście sekund goście odrobili 5 punktów. Na szczęście Rottweilery miały wszystko pod kontrolą i po czteropunktowej akcji Washingtona (faulowany przy celnym rzucie za trzy punkty) oraz trójce Hawsa przewaga wzrosła do 19 oczek (59:40). Przed przerwą Balmazowicz trafił spod kosza, a w rewanżu kolejną trójkę cisnął Tyler Haws i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 62:42.

Trzecią odsłonę spotkania celnym rzutem spod kosza rozpoczął Paweł Leończyk. Anwil totalnie zdominował rywali w dzisiejszym meczu. Nasi byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Wciąż grali na wysokiej skuteczności, do tego rządzili na tablicach i koncertowo radzili sobie w obronie. Goście próbowali odrabiać z dystansu jednak piłka po ich rzutach rzadko znajdowała drogę do kosza. Wpadały natomiast trójki Jaramaza i kapitana Fiodora Dmitriewa. W samej końcówce dwie akcje skutecznie wykończył jeszcze Nemania Jaramaz. Kolejna ćwiartka wysoko wygrana przez włocławian i Anwil powiększył przewagę nad Startem do 30 punktów (86:56). Mimo ogromnej zaliczki "Rottweilery" nie przestawały gryźć i wciąż cisnęły rywala nie zostawiając mu zbyt wiele miejsca na parkiecie. Po akcji 2+1 Hawsa było już 99:63, a po wznowieniu i stracie gości Haws rzucił za trzy przekraczając barierę 100 punktów (102:63). Washington postanowił dobić podłamanych lublinian i trafił z 9 metrów po indywidualnej akcji. Trener Milicić wpuścił na parkiet młodzież dając odpoczynek podstawowym zawodnikom. Dwie trójki z rzędu trafił jeszcze Michał Jankowski odrobinę zmniejszając rozmiary porażki. Efektownym wejściem ze skrzydła zakończonym wsadem popisał się Rafał Komenda, a wynik ustalił trójką w ostatnich sekundach Kacper Młynarski. Anwil wygrał ze Startem Lublin 112:77.

Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 112:77 (38:20, 24:22, 24:14, 26:21)
Anwil:
Washington 28, Haws 21, Jaramaz 12, Mccray 11, Chyliński 9, Sobin 9, Dmitriew 7, Leończyk 7 (8zb), Młynarski 5 (5zb), Komenda 2, Bartosz 1,
Start: Balmazović 17, Wiggins 10, Boone 9, Covington 9, Jankowski 7, Kellogg 5, Kowalski 5, Ciechociński 5, Dziemba 4, Bonarek 3, Dłoniak 2, Trojan 1