Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Samolotów Latających

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2017. W zawodach wzięło udział 41 najlepszych pilotów z całego kraju.

Po dwóch dniach zmagań o tytuł Mistrza Polski w uwięziowym modelarstwie lotniczym, poznaliśmy zwycięzców. W konkurencji F2A (modele prędkościowe), zwyciężył Artur Miś z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach. Tuż za nim na podium stanął Paweł Praus z Aeroklubu Śląskiego, a na miejscu trzecim znalazł się Robert Holeczek, reprezentant Aeroklubu Śląskiego.

Zwycięzcą w kategorii F2A Rodeo (modele prędkościowe) został Szymon Beczała z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zajął Robert Holeczek  – również reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na trzecim miejscu podium stanął natomiast Tomasz Sobala z Klubu Modelarskiego im. E. Kujana w Wierzawicach.

Najlepszym wśród zawodników startujących w konkurencji F2B (modele akrobacyjne), okazał się być Krystian Borzęcki, reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Mięsiak z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie. Natomiast na trzecim miejscu podium wylądował Sylwester Kubik z Aeroklubu Włocławskiego.

W ostatniej z rozgrywanych konkurencji – F2C (wyścig zespołowy), pierwsze miejsce zajął zespół w składzie – Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski, modelarze Aeroklubu Włocławskiego, drugie miejsce zajęli – Jacek Gołębiowski i Michał Majewski, także z  Aeroklubu Włocławskiego, a miejsce trzecie zajęli Wacław Golisz i Wojciech Lesiuk, duet również reprezentujący Aeroklub Włocławski.

Rozegrano także Ogólnopolskie Zawody Modeli Latających na Uwięzi Juniorów w konkurencji F2B i F2C. Uczestnikom wręczono nagrody w postaci pucharów dla najlepszego zawodnika kategorii Junior w konkurencji F2B i F2C. I tak kolejno – w konkurencji F2B, I miejsce zajął Marek Rakowski z Aeroklubu Łódzkiego, II miejsce – Mateusz Rakowski, również z Aeroklubu Łódzkiego, natomiast III miejsce zdobył Kamil Kupras z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach. W  konkurencji F2C, I miejsce zajął duet Dominik Siuda i Jakub Mucha z Aeroklubu Śląskiego, natomiast II miejsce – Robert Grycman i Tomasz Sokołowski z Pałacu Młodzieżowego Katowice, również reprezentujący Aeroklub Śląski.