PLK: Anwil Włocławek pokonał Miasto Szkła Krosno 88:57

W spotkaniu drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 88:57. Najskuteczniejszy był Jarosław Zyskowski, który rzucił piętnaście punktów, zebrał sześc piłek i miał dwie asysty.

Od samego początku spotkania włocławianie narzucili swoje warunki gry i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Miasto Szkła nie mogło znaleźć sposobu na Zyskowskiego, który w samej tylko pierwszej kwarcie rzucił osiem punktów. Druga kwarta była podobna - Anwil budował coraz większą przewagę, która w pewnym momencie urosła do 16 punktów. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 46:27 dla rozpędzonych "Rottweilerów".

Trzecią ćwiartkę Anwil rozpoczął od niesamowitej serii 10:0. Dopiero po pięciu minutach gospodarze przerwali strzelecką niemoc. Cały czas aktywny i skuteczny był Jarosław Zyskowski, który walczył na całej szerokości parkietu. Po trzydziestu minutach było już 73:36 i było praktycznie po meczu. W ostatniej odsłonie tego widowiska nasi delikatnie odpuścili, a po ostatnim gwizdku na tablicy było 88:57 dla Anwilu.

Miasto Szkła Krosno – Anwil Włocławek 57:88 (13:20, 14:26, 9:27, 21:15)