MP: Łukasz Światowski zakończył sezon na piątym miejscu

Nie udało się Łukaszowi Światowskiemu stanąć na podium klasyfikacji generalnej Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Kierowca Automobilklubu Włocławskiego po czwartej lokacie w Słomczynie zakończył sezon na piątym miejscu.


W weekend w Słomczynie odbyła się finałowa VII runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Przed ostatnią rundą w klasie BMW E36 zostało jeszcze kilka niewiadomych. Choć tytuł mistrza Polski praktycznie zapewnił sobie Piotr Olszewski, to pozostałe miejsca na podium były jeszcze do rozdania. Realne szanse na trzecie miejsce miał włocławianin Łukasz Światowski, który w ostatniej eliminacji w Toruniu nie dał rywalom żadnych szans (czytaj więcej).

Zaczęło się bardzo dobrze, gdyż pierwsza kwalifikacja padła łupem Łukasza. Szybka jazda bez wdawania się w torowe przepychanki dała najlepszy czas i pozycję lidera. Druga kwalifikacja nie była już taka spokojna. Od samego początku toczyła się walka z Dawidem Struensee, który był bezpośrednim rywalem do 3. miejsca w "generalce" cyklu. Niedzielna kwalifikacja to kontynuacja dobrej passy z pierwszego sobotniego etapu. Auto spisywało się bardzo dobrze więc z powrotem na pozycję lidera nie było problemu. Niestety emocje wzięły górę w czwartej kwalifikacji, co poskutkowało falstartem i karą dwukrotnego przejazdu przez Joker Lap. Gonitwa za czołówką biegu wystarczyła jednak na awans do półfinału.

W półfinale start z pierwszego pola dawał duże szanse na sukces. Niestety zbyt zachowawcza jazda i zdradliwe warunki na torze wystarczyła na 3 lokatę i awans do finału. Bieg finałowy też nie był do końca udany. Ratowanie się przed uderzeniem w bandę na szutrowej części toru i obrócenie samochodu oddaliły Łukasza od podium. Zawody zakończył na najbardziej nielubianym czwartym miejscu. Wygrał Struensee, który tym zwycięstwem przypieczętował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Łukasz Światowski ze stratą zaledwie czterech punktów musiał zadowolić się piątą pozycją.

Czuje ogromny niedosyt po ostatniej rundzie, bo tempo było zdecydowanie na coś więcej niż czwarta lokata. Niestety było za szybko na wejściu na szuter i uciekł mi tył. Obróciłem auto żeby nie uderzyć w bandy. Straciłem tam co najmniej 7 sekund, wiec patrząc na to jak zakończył się bieg była szansa na walkę z Dawidem - podsumował Łukasz Światowski - Pozytywny jest fakt, że znacznie poprawiłem jazdę po mokrym co pokazały wygrane kwalifikacje. Ogólnie sezon uważam za udany i z niecierpliwością czekam na następny, w którym z pewnością powalczymy o wyższą lokatę.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA