Klaudia Kazimierska mistrzynią województwa w przełajach

Klaudia Kazimierska kontynuuje bardzo udany sezon. Tym razem utalentowana biegaczka z Włocławka wywalczyła tytuł indywidualnej mistrzyni województwa kujawsko-pomorskiego w biegach przełajowych. To kolejny sukces naszej zawodniczki w tym sezonie.


Reprezentacja włocławskich sportowców złożona z uczniów wszystkich typów szkół, wybrała się do bydgoskiej Doliny Śmierci, aby w terenie rywalizować z najlepszymi biegaczami naszego województwa. Wśród nich faworytka mistrzostw Klaudia Kazimierska, utytułowana zawodniczka włocławskiej Vectry, która broniła mistrzostwa wywalczonego przed rokiem (czytaj więcej). Również i w tym roku podopieczna Agnieszki Nowakowskiej startowała na trasach przełajowych, czego efektem było marcowe mistrzostwo Polski juniorów (czytaj więcej).

Klaudia była faworytką tego biegu i jak można było się spodziewać od samego startu narzuciła swoje tempo, które próbowała utrzymać przez cały dystans. Rywalki jednak nie miały zamiaru łatwo się poddać i przez cały dystans próbowały się do niej dobrać, nie dając chwili wytchnienia i nie pozwalając włocławiance uciec. Kazimierska jednak pod koniec trasy wystrzeliła do przodu i po świetnym finiszu wywalczyła mistrzostwo województwa.

Dziewczyny nie oddały mi zwycięstwa za darmo, musiałam walczyć do końca, na ostatnich trzysta metrach ruszyłam i udało się wygrać - opowiada Klaudia Kazimierska - Jestem obecnie w okresie roztrenowania i nie biegam mocnych treningów. Nie spodziewałam się zupełnie zwycięstwa w Bydgoszczy, nawet nie wiedziałam ze na tym etapie przygotowań mogę tak szybko biegać. Udało się wygrać i jestem przeszczęśliwa. 

Lekkoatletka jest obecnie w okresie roztrenowania i nie biega mocnych treningów. Podczas zajęć z trenerką Nowakowską sporą wagę przykłada do ogólnej sprawności, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu, w którym stawia przed sobą kolejne ambitne cele.

W listopadzie zaczną się obozy, trenerka mówi ze już niedługo zaczynamy konkretne przygotowania, bo forma musi być najpierw w marcu a później już w maju - mówi Klaudia - W przyszłym tygodniu jedziemy na badania wydolnościowe do Warszawy, żeby jeszcze lepiej moc się przygotować do kolejnego sezonu bo mamy apetyt na coraz szybsze bieganie.

Poza Klaudią na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa dobry wynik zrobiła także inna reprezentantka Włocławka Laura Olach, która ukończyła rywalizację tuż za podium, na pechowym czwartym miejscu.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-71132

Gratulacje dla Klaudii i Laury !!!

4 0
ID:75226


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o..

Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której..

Klub Radnych PiS chce budowy mieszkań we Włocławku

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której..

Jest kolejny kandydat na stanowisko prezydenta miasta

W środę odbyła się konferencja radnych niezależnych na której przedstawiono..

SLD chce zwiększenia środków na transport zbiorowy

Dzisiaj na placu Wolności odbyła się konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..