Czwarta kolejka spotkań PAAK - Starodębska Futsal Ligi

Czwarta kolejka PAAK - Starodębska Futsal Ligi za nami. W sobotę rozegrane zostały trzy spotkania, mecz pomiędzy Anwilem i Indoramą został przełożony na inny termin. Najlepszym graczem kolejki został Jacek Wichliński, gracz Salamandra.

W pierwszym spotkaniu grał Salamander z Bobrownikami. Salamander po czterech minutach prowadził już 2:0 po trafieniach Jarosława Urbańskiego i Rafała Świerczyńskiego. Prowadzenie powiększył Jacek Wichliński, który w kilka minut skompletował hat-tricka i było 5:0. Przed przerwą pierwszego gola dla Bobrownik strzelił Ernest Kozłowski. Po zmianie stron padły dwie kolejne bramki dla Salamandra (Igor Borowicz i Mateusz Nowakowski). W 27 minucie drugiego gola dla Bobrownik zdobył Adrian Lerch. Na 8:2 podwyższył Rafał Świerczyński, a po chwili drugą swoją bramkę strzelił Lerch. W końcowych minutach Ernest Kozłowski zaliczył dwa trafienia i ustalił wynik spotkania na 5:8.

Drugi mecz to potyczka DGS i Drumetu. Od początku obie drużyny bardzo umiejętnie grały w obronie i dlatego w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a jej strzelcem był w 19 minucie piłkarz DGS Kamil Chojnacki. Po przerwie zawodnicy zaczęli atakować i dało to efekt w postaci bramki wyrównującej a jej strzelcem był Krystian Dąbrowski. Bramkę na 2:1 zdobył Piotr Gotłasz, jednak radość Drumetu nie trwała długo - w 28 minucie wyrównał Daniel Wesołowski. Dwie minuty później DGS wyszedł na prowadzenie, ale Drumet doprowadził do kolejnego remisu. W 34' Sławomir Janowicz wyprowadził Drumet na prowadzenie, ale Chojnacki po dwóch minutach strzelił bramkę ustalając wynik (4:4).

Początek ostatniej potyczki należał do Geberitu, który już w szóstej minucie objął prowadzenie (Sobolewski). Zawodnicy TSR Kujawy grali bardzo ambitnie, lecz mało skutecznie. Wynik do przerwy się nie zmienił i Geberit schodził z jednobramkowym prowadzeniem na przerwę. Po wznowieniu gry rywale poszli na wymianę ciosów, którą lepiej wytrzymał zespół Geberitu podwyższając wynik meczu na 2:0 golem Artura Wojnowskiego. Po stracie bramki zespół TSR Kujawy rzucił się do odrabiania strat, ale na posterunku stał bezbłędny Maciej Bednarski. Ostatnie słowo należało do Geberitu, który w 38 minucie wyprowadził zabójczą kontrę zakończoną strzałem Sławomira Kwaśniewskiego i mecz zakończył się wynikiem 3:0.