Medale naszych wioślarzy na mistrzostwach województwa

Doskonale spisali się reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego na ergometrze wioślarskim. Ekipa WTW zdobyła sześć medali - dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

W Chełmży odbyły się w sobotę mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego na ergometrze wioślarskim. W imprezie wzięło udział 350 zawodniczek i zawodników reprezentujących jedenaście klubów z naszego regionu, wśród nich ekipa WTW Włocławek. Zawody były okazją do sprawdzenia formy wioślarzy przed zimowym okresem przygotowawczym do przyszłorocznego sezonu na wodzie.

Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego wywalczyli sześć medali. Mistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego zostały: Magdalena Szprengiel, która wywalczyła złoto w konkurencji młodziczek oraz juniorka młodsza Oliwia Muraska. Tytuły wicemistrzów zdobyli natomiast Bartosz Jarzembowski, który po emocjonującym biegu juniorów rozdzielił na podium dwóch zawodników AZS Toruń oraz Kamil Szepczyński w kategorii masters 27-39 lat. Na najniższym stopniu podium stawali natomiast Patryk Sadokierski w rywalizacji młodzików oraz Dariusz Słomka (masters 40+).

Miejsca pozostałych zawodników: Młodziczki: Klasińska Weronika (15), Klasińska Wiktoria (19), Małkowska Wiktoria (36), Gęsicka Julia (38), Orlińska Wiktoria (40), Jędrzejewska Zuzanna (52). Młodzicy: Sieraczkiewicz Maciej (7), Śliwiński Piotr (26), Niewiadomski Filip (27), Kańczewski Piotr (35), Sumiński Jakub (55). Juniorzy młodsi: Źmudziński Łukasz (13), Sieraczkiewicz Adam (17). Juniorki waga lekka: Adamowska Edyta (11), Ziółkowska Olwia (13). Juniorzy: Ziółkowski Grzegorz (6).