7. kolejka Włocławskiej Futsal Ligi. Gotłasz najlepszy

W sobotę rozegrana została siódma kolejka Włocławskiej PAAK - Starodębska Futsal Ligi. Liderem tabeli nadal pozostaje Salamander, a najlepszym zawodnikiem kolejki został Piotr Gotłasz z Drumetu, który strzelił Bobrownikom pięć bramek.

W pierwszym meczu grały Bobrowniki z Drumetem. W 14 minucie Adrian Lerch zdobył prowadzenie dla drużny z Bobrownik. Trzy minuty później Gręźlikowski zdecydował się na strzał zza pola karnego i było 2:0. Odpowiedź Drumetu była natychmiastowa - w tej samej minucie gola kontaktowego zdobył Piotr Gotłasz ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron na boisku panował już tylko Drumet. W ciągu czterech minut Gotłasz zdobył trzy bramki i Drumet wyszedł na prowadzenie 4:2. W 26' Jaroszewski wpisał się na listę strzelców i było już 5:2 dla Drumetu, a trzy minuty później Lerch zdobył swoją drugą bramkę. Gotłaszowi ciąż było mało i w 36 minucie trafił po raz piąty w tym meczu podwyższając wynik na 6:3. Po chwili Lucjan Jaroszewski strzelił drugiego gola odbierając chęci do gry przeciwnikom. W 39 minucie padły jeszcze dwa gole w tym meczu: bramkę na 8:3 dla Drumetu zdobył Robert Grabowski, a wynik meczu ustalił Lerch strzelając trzecią bramkę w tym meczu. Piotr Gotłasz za swoją grę w tym meczu został MVP siódmej kolejki Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi.

Drugie spotkanie to potyczka DGS i TSR Kujawy. Grę od początku prowadził DGS, lecz nic z tego nie wychodziło. W 11 minucie Adrian Liszkowski zdecydował się na strzał z dalszej odległości i pokonał zasłoniętego bramkarza DGS-u Bartosza Prokopiaka. Minutę później Sebastian Śmiałek po idealnej kontrze podwyższył na 2:0. Odpowiedź DGS-u była szybka i skuteczna - Jóźwiak z bliskiej odległości pokonał bramkarza TSR Kujawy ustalając wynik do przerwy (2:1). Po przerwie DGS nadal próbował atakować lecz bardzo dobra gra obronna rywali nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł. W 23 minucie na 3:1 bramkę z tzw. palca zdobył ponownie Śmiałek. W 30' koronkową akcję całego zespołu zakończył Daniel Wesołowski, który z bliskiej odległości zdobył bramkę kontaktową na 2:3. Kolejne minuty to przewaga DGSu, lecz bramkarz "Kujaw" z każdej akcji wychodził obronną ręką. W 35 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kinasiewicz i zdobył ważną bramkę na 4:2. Wynik ustalił Sebastian Śmiałek strzelając swojego trzeciego gola w tym spotkaniu (5:2).

W trzecim meczu grały Geberit i Indorama. Od początku Geberit zaczął narzucać swój styl gry i już w drugiej minucie Kwaśniewski zdobył pierwszą bramkę. W 8 minucie meczu było już 2:0, a strzelcem był ponownie Sławomir Kwaśniewski. Na 3:0 bramkę zdobył Konrad Sobolewski, a następne dwie to dzieło Zbigniewa Glonka. Kolejne trzy trafienia dołożył Kwaśniewski i było już 8:0. Na 9-0 jeszcze przed przerwą podwyższył Artur Wojnowski. Po przerwie drużyna Indoramy walczyła ambitnie, jednak mimo walki straciła jeszcze cztery bramki. W 34 minucie meczu gola na 10:0 dla Geberitu zdobył Damian Zasada. W 37 i 38 minucie Konrad Sobolewski zdobył dwie bramki podwyższając wynik meczu na 12:0 dla Geberitu. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Mateusz Ewert i ustalił wynik tego meczu na 13:0 dla Geberitu. Warto odnotować, iż drużyna Indoramy była bardzo blisko zdobycia bramki, lecz Konrad Sobolewski zatrzymał piłkę ręką za co został wykluczony z gry i będzie pauzował w następnym meczu swojej drużyny.