EBL: Anwil Włocławek pokonał PGE Turów Zgorzelec 86:76

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali w Hali Mistrzów PGE Turów Zgorzelec 86:76 w meczu pierwszej rundy play-off Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem drużyny Milicicia był Ivan Almeida, który zdobył 17 punktów i miał czetry asysty.

W pierwszych minutach spotkania to PGE Turów był stroną przeważającą - m.in. dzięki rzutom Brada Waldowa i Camerona Ayersa. Później ważne trafienia notowali Kamil Łączyński oraz Ivan Almeida, ale nie potrafili zapewnić swojej drużynie wyższego prowadzenia. Po 10 minutach było 21:20 dla gospodarzy. Po małej serii 6:0 i akcji Quintona Hosleya Anwil zaczął powoli kontrolować sytuację. Wejście Roberta Skibniewskiego i rzuty Camerona Ayersa oznaczały jednak zmniejszanie strat przez gości. Akcje Ante Delasa i Łączyńskiego ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 48:41.

W pewnym momencie trzeciej kwarty zgorzelczanie zdobyli sześć punktów z rzędu i znacznie zbliżyli się do rywali. Zespół trenera Igora Milicicia odpowiedział na to swoją serią i po trafieniu Jakuba Wojciechowskiego było 57:47. Po 30 minutach włocławianie mieli 11 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie nic już się nie zmieniło - PGE Turów nie zanotował już ofensywnego zrywu, który zrobiłby różnicę. Aktywni byli Hosley oraz Wojciechowski, a Anwil zwyciężył 86:76.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 86:76 (21:20, 27:21, 17:13, 21:22)
Almeida 17, Airington 14, Zyskowski 12, Wojciechowski 11, Łączyński 10, Hosley 8, Sobin 6, Delas 5, Leończyk 2, Nowakowski 1
Turów: Camphor 19, Ayers 17, Waldow 12, Balmazović 8, Patoka 6, Skibniewski 6, Bochno 3, Petrukonis 3, Borowski 1, Jarecki 1

Źródło: Polska Liga Koszykówki