Piotr Majchrowicz ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

fot. Sylwester Szymczuk

Piotr Majchrowicz zdobył srebrny medal podczas 41. Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kulturystyce i Fitness, które w weekend odbywały się w Kielcach. Czwarte miejsca zajęli Łukasz Nowakowski i Marcin Zieliński, a dziewiąty był Damian Skoczylas.


W miniony weekend w Kielcach odbywał się FIT Weekend, w ramach którego zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. W imprezie wzięło udział prawie czterystu zawodników, wybrała tam także czteroosobowa reprezentacja naszego miasta: Piotr Majchrowicz (fitness plażowe do 176cm), Damian Skoczylas (kulturystyka klasyczna do 175 cm), Łukasz Nowakowski (kulturystyka klasyczna powyżej 180 cm) i Marcin Zieliński (kulturystyka do 85 kg).

Majchrowicz jechał na mistrzostwa podbudowany ogromnym sukcesem, jaki odniósł podczas prestiżowych zawodów IFBB na Malcie (czytaj więcej). To było jego trzecie trofeum w dopiero co rozpoczętym sezonie startowym. Wcześniej wygrywał w Żelistrzewie oraz stanął na najniższym stopniu podium w Grodzisku Wielkopolskim. Plan na MP mógł być więc tylko jeden – walka o złoto. Piotr zaprezentował w Kielcach bardzo wysoką formę i po raz drugi w karierze zdobył tytuł wicemistrza Polski. Wywalczył również kwalifikacje na majowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w hiszpańskim Santa Susanna.

Jestem bardzo szczęśliwy, ciężko wyrazić słowami te wszystkie emocje, które odczuwam - mówi Piotr Majchrowicz - ten sezon ułożył się dla mnie po prostu fantastycznie. W przeciągu ostatnich tygodni wygrałem pierwszy raz zawody i to w kategorii open, znalazłem się w magazynie branżowym SdW, wywalczyłem brązowy medal na prestiżowych międzynarodowych zawodach na Malcie i odzyskałem tytuł wicemistrzowski. To wszystko potwierdza, że jestem w ścisłej krajowej czołówce.

Łukasz Nowakowski, drugi z reprezentantów naszego miasta, startuje w kulturystyce klasycznej powyżej 180cm. Przyzwyczaił już nas do wysokiej formy i zaliczył kolejny udany start ocierając się o podium krajowego czempionatu. Drugi rok z rzędu zajął na najważniejszych zawodach te najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce.

Z roku na rok poziom imprez kulturystycznych jest coraz wyższy, startuje też coraz więcej rywali – opowiada Nowakowski - W tegorocznych mistrzostwach w mojej kategorii startowało piętnastu najlepszych zawodników z całego kraju. Dlatego czwarte miejsce uważam za dobry wynik, chociaż pozostaje ogromny niedosyt. Na tym jednak nie poprzestaję, będę jeszcze ciężej trenował, by w końcu zdobyć medal MP. 

Również czwarty zmagania ukończył Marcin Zieliński, który zaledwie miesiąc temu rozpoczął karierę zawodnika. Na początku kwietnia w pierwszym starcie w życiu stanął na podium ogólnopolskich zawodów w Słupsku (czytaj więcej). Po tym sukcesie Marcin mocno nakręcił się na rywalizację i postanowił wziąć udział w Mistrzostwach Polski.

Debiutując na scenie mistrzostw Polski nawet nie marzyłem o takim wyniku - mówi Marcin - Ostatnie dni przed zawodami psychika płatała mi figle i oglądając bardzo mocną konkurencję myślałem, że nie wejdę nawet do finału. Jednak podczas startu nabrałem pewności siebie i okazało się, że forma jaką przygotowałem była najwyższych lotów, chociaż ja sam twierdze, że wiele jej jeszcze brakuje. Wszyscy widzą we mnie potencjał do walki o najwyższe trofea, a ja zrobię wszystko, by go nie zmarnować i spełniać swoje marzenia.

Niepocieszony, a wręcz rozgoryczony występem w krajowym czempionacie jest natomiast Damian Skoczylas, który startował w Kielcach w kulturystyce klasycznej do 175 cm. Nie znalazł się nawet w finałowej "szóstce", co zdziwiło wielu ekspertów. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce wśród piętnastu rywalizujących w tej kategorii.

Mimo życiowej formy i przygotowania do zawodów zostałem przeoczony jak mi to powiedzieli później podczas pierwszych porównań. Została zrobiona specjalna dogrywka dla mnie lecz było już za późno bo karty z wynikami poszły dalej – opowiada Damian - Wielu działaczy PZKFITS powiedziało ze widziało mnie na conajmniej trzecim miejscu. Nie kończę sezonu, wypełnia mnie sportowa złość i ogromny niedosyt po tych zawodach. Na razie nie zdradzam gdzie wystąpię. Ale muszę udowodnić ze to był błąd sędziowski.

[email protected]


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA