Anwil pokonał PGE Turów 93:72 i awansował do półfinału

Anwil Włocławek wygrał w Zgorzelcu z PGE Turowem 93:72 i awansował do półfinału Energa Basket Ligi. Serię ćwierćfinałową włocławianie wygrali 3-0. W kolejnej rundzie zagrają z lepszą drużyną z pary Stelmet Enea - Rosa Radom.

Włocławianie rozpoczęli mecz od serii 7:0 po trafieniu Pawła Leończyka. Później skuteczni byli Robert Skibniewski i Jacek Jarecki, a po rzucie Borowskiego gospodarze zbliżyli się na dwa punkty. Akcja Quintona Hosleya ustawiła wynik spotkania na 19:13 dla Anwilu po 10 minutach. W drugiej kwarcie przewaga włocławian wzrosła nawet do 11 punktów dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu. Ekipa trenera Igora Milicicia kontrolowała sytuację, a zgorzelczanie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy. Po rzucie Jakuba Wojciechowskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:29. Trzecia kwarta niewiele zmieniała - zespół trenera Michaela Claxtona nadal nie potrafił znaleźć sposobu na lidera tabeli Energa Basket Ligi po sezonie zasadniczym. Co prawda gospodarze zmniejszyli lekko straty, ale po 30 minutach było 68:55. W czwartej kwarcie PGE Turów zbliżył się na osiem punktów po rzutach Skibniewskiego oraz Patoki, jednak serią 8:0 odpowiedzieli na to goście i ponownie wszystko mieli pod kontrolą. Ostatecznie Anwil zwyciężył 93:72 i awansował do półfinału.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 72:93 (13:19, 16:23, 26:26, 17:25)