Trzecie miejsce Wisełki Włocławek na turnieju w Toruniu

Trzecie miejsce wywalczyła Wisełka Włocławek podczas turnieju "Talenty Cup 2018. Pożegnanie Lata", który w sobotę rozgrywany był w Toruniu. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Szymon Gapiński, który dzielnie bronił bramki przed rywalami.


W sobotę młodzi piłkarze włocławskiej Wisełki (czytaj więcej o klubie) wybrali się na turniej do grodu Kopernika. W imprezie organizowanej przez Akademię Piłkarską Młode Talenty z Torunia wzięło udział osiem drużyn z roczników 2008, '09, '10 i '11. Rywalami podopiecznych trenera Łukasza Lewandowskiego były: Zdrój Ciechocinek, Wda Świecie, DAP Toruń, dwie drużyny Wisełki Bydgoszcz oraz dwa zespoły gospodarzy AP Młode Talenty Toruń.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" i każdy z zespołów miał przed sobą po siedem meczów. Wisełka wygrała cztery spotkania: z AP Młode Talenty Toruń II (3:0), Z Wdą Świecie (2:1), Wisełką Bydgoszcz II (2:0) i Zdrojem Ciechocinek (2:1). Nasi dwukrotnie remisowali: z Wisełką Bydgoszcz I (1:1) i DAP Toruń (0:0), a raz zeszli z boiska pokonani. Pogromcami włocławian były toruńskie "Młode Talenty". Ostatecznie po serii spotkań Wisełka uzbierała czternaście punktów i zajęła trzecie miejsce w turnieju. Zwycięzcami zawodów była drużyna Wisełki Bydgoszcz I, a drugie miejsce zajęła AP Młode Talenty Toruń I.

Bramki dla Wisełki Włocławek strzelali: Igor Kusiak, Miłosz Sobczyński, Jakub Nasiadka i Maksymilian Turek. Nagroda dla najlepszego zawodnika drużyny powędrowała do bramkarza Szymona Gapińskiego, który świetnie spisywał się między słupkami.

Wakacje minęły bardzo szybko ale dzieci z KS Wisełka Włocławek za dużo nie odpoczywały. Turniej w Toruniu był dla nas pożegnaniem lata, jak również sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem ligowym. Jestem dumny z mojej drużyny, która wywalczyła trzecie miejsce. W naszej kategorii wiekowej rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie - powiedział trener Łukasz Lewandowski, jeden z założycieli klubu - Przed nami kolejne wyzwania, którym chcielibyśmy sprostać. Jako klub cały czas się rozwijamy, dlatego bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do przeżycia z nami wspólnej przygody z piłką nożną.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Wisełka Bydgoszcz 19 pkt, 2. AP Młode Talenty Toruń I – 16 pkt, 3. Wisełka Włocławek – 14 pkt, 4. Dziecięca Akademia Piłkarska Toruń – 10 pkt, 5. AP Młode Talenty Toruń II – 9 pkt, 6. Wda Świecie – 9 pkt, 7. Zdrój Ciechocinek 2 pkt, 8. Wisełka Bydgoszcz II – 1 pkt

Przypominamy, że Klub Sportowy Wisełka Włocławek prowadzi nabór uzupełniający do obu swoich grup wiekowych - rocznik 2010 i 2012-13. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzieciaków na treningi, które odbywają się na Orliku przy Zespole Szkół Budowlanych w każdy poniedziałek i środę od 16.30 do 18.30. Zapraszamy także do odwiedzania oficjalnego fanpage klubu: facebook.com/KSWiselka/

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-17239

Ks Wiselka to Stowarzyszenie? W końcu jakiś klub powstał co nie leci na kasę, kosztem naszych dzieci.

0 0
ID:78789


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..