Wisełka Włocławek, nowy klub piłkarski w naszym mieście

Na sportowej mapie naszego miasta pojawił się niedawno nowy klub piłkarski "Wisełka Włocławek". Stowarzyszenie zostało założone pod koniec ubiegłego roku przez rodziców dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną.


Stowarzyszenie powstało w grudniu, a pierwsze zajęcia odbyły się niecały miesiąc później. Na początku była to jedna grupa dzieci z rocznika 2010, która przeszła z innego włocławskiego klubu. Po sześciu miesiącach działalności powołana została kolejna grupa, tym razem dla roczników 2012 i 2013. W planach jest oczywiście dalszy rozwój, jednak jak mówią przedstawiciele klubu, na wszystko przyjdzie czas. Tym bardziej, że Wisełka nie prowadzi działalności gospodarczej, a jej celem nie jest zarabianie pieniędzy tylko rozwój piłkarski dzieci.

Klub ma już na swoim koncie sukcesy – w marcu młodzi piłkarze wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Halowym o Puchar Prezesa K-PZPN, gdzie zajęli drugie miejsce. Miesiąc później włocławianie również byli drudzy, tym razem podczas imprezy  "Nie Dla Rasizmu" w Aleksandrowie Kujawskim. W połowie czerwca Wisełka zorganizowała swój własny turniej na sztucznej nawierzchni włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W roli organizatorów wypadli świetnie, co zgodnie potwierdzali wszyscy uczestnicy zawodów. W Letnim Turnieju Piłki Nożnej wzięło udział sześć drużyn: Lider Włocławek, Dwunastka Włocławek, Kujawiak Lumac Kowal, Dziecięca Szkółka Piłkarska MB 10 Lipno, Łokietek Brześć Kujawski oraz Wisełka Włocławek. Były to bardzo specyficzne zawody, w których nie liczyła się klasyfikacja końcowa. Ważna była dobra zabawa z piłką i przyjazna atmosfera między rywalizującymi ekipami.

Pierwsza połowa tego roku była bardzo dobra dla naszego młodego stowarzyszenia. Wysokie miejsca naszych piłkarzy na turniejach wyjazdowych oraz udany debiut przy organizacji własnych zawodów napawają nas wielkim optymizmem - mówi Izabela Gapińska z Wisełki Włocławek - W lipcu mamy zasłużoną przerwę wakacyjną, ale już od sierpnia wracamy do klubu i będziemy ostro działać. Będzie prowadzony nabór uzupełniający do naszych obu grup wiekowych - rocznik 2010 i 2012-13. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzieciaków do naszego klubu. Przyjdźcie i zobaczcie jak to u nas wygląda, mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Będziemy na Orliku przy Zespole Szkół Budowlanych w każdy poniedziałek i środę od 16.30 do 18.30.

Klub Sportowy Wisełka Włocławek został objęty medialną opieką Włocławskiego Portalu Informacyjnego. Na naszych stronach zawsze będzie można znaleźć aktualne informacje dotyczące tego stowarzyszenia. Zapraszamy także do odwiedzania oficjalnego fanpage klubu: https://www.facebook.com/KSWiselka/.

[email protected]
1 komentarz

gość-79599

1 1
ID:78097


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA