Wisełka Włocławek, nowy klub piłkarski w naszym mieście

Na sportowej mapie naszego miasta pojawił się niedawno nowy klub piłkarski "Wisełka Włocławek". Stowarzyszenie zostało założone pod koniec ubiegłego roku przez rodziców dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną.


Stowarzyszenie powstało w grudniu, a pierwsze zajęcia odbyły się niecały miesiąc później. Na początku była to jedna grupa dzieci z rocznika 2010, która przeszła z innego włocławskiego klubu. Po sześciu miesiącach działalności powołana została kolejna grupa, tym razem dla roczników 2012 i 2013. W planach jest oczywiście dalszy rozwój, jednak jak mówią przedstawiciele klubu, na wszystko przyjdzie czas. Tym bardziej, że Wisełka nie prowadzi działalności gospodarczej, a jej celem nie jest zarabianie pieniędzy tylko rozwój piłkarski dzieci.

Klub ma już na swoim koncie sukcesy – w marcu młodzi piłkarze wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Halowym o Puchar Prezesa K-PZPN, gdzie zajęli drugie miejsce. Miesiąc później włocławianie również byli drudzy, tym razem podczas imprezy  "Nie Dla Rasizmu" w Aleksandrowie Kujawskim. W połowie czerwca Wisełka zorganizowała swój własny turniej na sztucznej nawierzchni włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W roli organizatorów wypadli świetnie, co zgodnie potwierdzali wszyscy uczestnicy zawodów. W Letnim Turnieju Piłki Nożnej wzięło udział sześć drużyn: Lider Włocławek, Dwunastka Włocławek, Kujawiak Lumac Kowal, Dziecięca Szkółka Piłkarska MB 10 Lipno, Łokietek Brześć Kujawski oraz Wisełka Włocławek. Były to bardzo specyficzne zawody, w których nie liczyła się klasyfikacja końcowa. Ważna była dobra zabawa z piłką i przyjazna atmosfera między rywalizującymi ekipami.

Pierwsza połowa tego roku była bardzo dobra dla naszego młodego stowarzyszenia. Wysokie miejsca naszych piłkarzy na turniejach wyjazdowych oraz udany debiut przy organizacji własnych zawodów napawają nas wielkim optymizmem - mówi Izabela Gapińska z Wisełki Włocławek - W lipcu mamy zasłużoną przerwę wakacyjną, ale już od sierpnia wracamy do klubu i będziemy ostro działać. Będzie prowadzony nabór uzupełniający do naszych obu grup wiekowych - rocznik 2010 i 2012-13. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzieciaków do naszego klubu. Przyjdźcie i zobaczcie jak to u nas wygląda, mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Będziemy na Orliku przy Zespole Szkół Budowlanych w każdy poniedziałek i środę od 16.30 do 18.30.

Klub Sportowy Wisełka Włocławek został objęty medialną opieką Włocławskiego Portalu Informacyjnego. Na naszych stronach zawsze będzie można znaleźć aktualne informacje dotyczące tego stowarzyszenia. Zapraszamy także do odwiedzania oficjalnego fanpage klubu: https://www.facebook.com/KSWiselka/.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-79599

1 0
ID:78097


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..