Piotr Majchrowicz drugi na IFBB Diamond Cup w Rumunii

fot. CvalFit

Piotr Majchrowicz powrócił do rywalizacji na międzynarodowej scenie. W zawodach IFBB Diamond Cup, które w weekend zorganizowane zostały w stolicy Rumunii, włocławianin zajął drugie miejsce i poprawił swoją pozycję w światowym rankingu. 


Bukareszt gościł w miniony weekend najlepszych kulturystów z całej Europy podczas kolejnej imprezy z cyklu Diamond Cup. W sali Teatrul Tineretului odbywały się zawody Tigers Classic, które zainaugurowały sezon jesienny na starym kontynencie. W ciągu dwóch dni, w trzynastu kategoriach o medale i punkty do światowego rankingu IFBB walczyła cała europejska czołówka. W Rumunii zameldował się Piotr Majchrowicz, startujący w kategorii Men's Physique aktualny wicemistrz Europy (czytaj więcej) i wicemistrz Polski (czytaj więcej). Włocławianin, który ostatnie tygodnie poświęcił na poprawę sylwetki, w tym sezonie już wielokrotnie stawał na podium DC. Do Tigers Classics przygotował się naprawdę solidnie i jechał tam po medal.

Wybierając się do Rumunii wiedziałem, że będzie mocna obstawa, ponieważ to początek sezonu jesiennego i wszyscy czołowi zawodnicy z całego świata walczą o punkty do Elite World Ranking, gdzie nagrodą za pierwsze miejsce jest 15 tysięcy euro - mówi Piotr Majchrowicz - Podczas weryfikacji okazało się, że konkurencja jest lepsza niż myślałem. Dostałem w kategorii medalistów mistrzostw świata i Europy. Wiedziałem, że muszę zapunktować wysoko, aby dobrze wejść w sezon i poprawić swoją pozycje w rankingu.

Chwilę przed startem, już przygotowany do wyjścia Piotrek wiedział, że jest w odpowiedniej formie i może śmiało walczyć o wysokie miejsce. Do pierwszego porównania został wybrany wraz z innymi trzema zawodnikami, więc finał miał już w kieszeni. Potwierdził wysoką dyspozycję i po świetnym pozowaniu awansował do finału kategorii Men's Physique 179 cm.

Nie pozostało mi nic innego jak pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o medal. Po dobrym występie zająłem drugą pozycję, wyprzedając wicemistrza świata i lidera rankingu światowego. Na pierwszym miejscu uplasował się Hiszpan, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, którego pokonałem na mistrzostwach Europy – opowiada - Drugie miejsce to ogromny sukces, ponieważ startowałem w najbardziej obsadzonej kategorii na zawodach i punkty, które tam uzyskałem pozwoliły mi awansować na drugą pozycję w IFBB Elite World Ranking.

Kolejny start utytułowanego reprezentanta Włocławka już w ten weekend. Piotr leci do Austrii na kolejne zawody Diamond Cup. Do startu w tej imprezie szykuje się znowu cała czołówka, więc o miejsce na podium będzie na pewno ciężko.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..