Świetna postawa wioślarzy WTW na zawodach w Bydgoszczy

fot. WTW Włocławek

Dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal – to dorobek ekipy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego po Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików i Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbywały się w Bydgoszczy.


W zawodach zorganizowanych na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wzięły udział wszystkie kluby z naszego województwa, wśród nich nie mogło zabraknąć młodzików WTW Włocławek, dla których były to już jedne z ostatnich występów na wodzie w tym sezonie. W obu bydgoskich imprezach wystartowały osady reprezentujące nasze miasto.

Na mistrzostwach makroregionu indywidualnie najlepiej spisała się dwójka podwójna młodziczek płynąca w składzie: Wiktoria i Weronika Klasińskie, która zgarnęła złoty medal. Druga włocławska dwójka  - Julia Gęsicka i Oliwia Mangutow - także zaprezentowała się bardzo dobrze i wywalczyła brązowy krążek. Te dwójki zostały przez trenera Wojciecha Reteckiego zestawione w konkurencji czwórek podwójnych, gdzie wywalczyły srebrny medal ulegając tylko jedynie reprezentantkom Szóstki Gdańsk. Srebrny medal padł łupem także naszego skiffisty Piotra Śliwińskiego, który minimalnie przegrał z Danielem Gałęzą z Drakkaru Gdańsk. W jedynkach młodziczek tuż poza podium, na czwartej pozycji finiszowała Karolina Eren

W klubowej klasyfikacji młodzików zwyciężyła Szóstka Gdańsk z czternastoma punktami na koncie. Drugi był AZS UMK Toruń (trzynaście punktów), a na trzecim miejscu ex aequo znalazły się dwa kluby: WTW Włocławek i UKS Bekawianka, które uzbierały po dziesięć punktów.

Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych, większość z nich miała perfekcyjny sezon. Zawody udowodniły że jesteśmy jakościowo mocną ekipą – mówi Wojciech Retecki, trener WTW Włocławek - Powoli przychodzi czas na podsumowania, w tym roku moja grupa zdobyła pięć medali Mistrzostw Polski, z czego cztery w prestiżowej konkurencji jaką jest jedynka. Chciałbym podziękować zawodnikom za pełne zaangażowanie i niesamowitą walkę. Mam nadzieje, że praca, która została do tej pory wykonana zaowocuje również w przyszłym sezonie.

W Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystartowało symbolicznie. W konkurencji juniorskich jedynek Oliwia Muraska odniosła zdecydowane zwycięstwo, a Łukasz Żmudziński był drugi.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA