Kolejne podium Majchrowicza. Tym razem drugi w stolicy

Piotr Majchrowicz kolejny raz stanął na podium międzynarodowych zawodów sylwetkowych. Włocławski kulturysta zajął drugie miejsce podczas IFBB Diamond Cup 2018, które w miniony weekend zorganizowane zostały w Warszawie.  


Podczas targów Fiwe Fitness Trade Show, odbywających się w halach targowych Expo XXI, odbywał się w miniony weekend finał zawodów kulturystycznych Diamond Cup 2018. W imprezie wzięło udział ponad dwustu pięćdziesięciu zawodników reprezentujących 22 kraje, wśród nich 129-osobowa Reprezentacja Polski z Piotrem Majchrowiczem w składzie. Sportowcy z całego świata walczyli o medale, nagrody i punkty do światowego rankingu w 35 kategoriach.

W kategorii Men's Physique 176cm (Fitness Plażowe) wystartował włocławianin Piotr Majchrowicz, trzeci zawodnik World Elite Ranking, który dwa tygodnie temu wywalczył srebrny medal na IFBB Diamond Cup w Rumunii (czytaj więcej). Do stolicy Piotrek jechał jak zwykle solidnie przygotowany i jak już zdążył nas przyzwyczaić zapowiadał walkę o najwyższe cele.

Do Warszawy jadę powalczyć o następne podium i kolejne punkty do światowego rankingu. Na pewno będzie zacięta walka i na pewno będzie ciężko, bo na międzynarodowych zawodach zawsze jest bardzo wysoki poziom – mówił przed wyjazdem Majchrowicz – Myślę jednak, że jestem dobrze przygotowany i mam zamiar powalczyć o czołową lokatę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem, to o miejsce w pierwszej trójce nie powinienem się martwić.

Jak powiedział, tak zrobił. Po wyrównanej finałowej walce, w której o zwycięstwie zdecydowały niuanse, Majchrowicz zajął drugie miejsce, dokładając kolejny srebrny medal do swojej kolekcji i pięć punktów do światowego rankingu. Rywalizację w tej kategorii wygrał mało dotąd znany Maltańczyk o afrykańskich korzeniach Karim Ibrahim, a podium uzupełnił Bartosz Kwaśnik.

Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, tym bardziej, że był to mój trzeci występ w ciągu ostatnich kilku tygodni. Przy takim natężeniu startów bardzo ciężko jest przygotować szczytową formę, Myślę, że przygotowałem się na jakieś dziewięćdziesiąt procent, co wystarczyło na zajęcie drugiego miejsca – mówi włocławianin – Miło było zaprezentować się w końcu przed polską publicznością i wieloma znajomymi, którzy przyjechali na zawody specjalnie po to, by mi kibicować.

Po drugim miejscu w Warszawie Majchrowicz z 37 punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w IFBB World Elite Ranking. Pierwszy jest jego kolega z kadry narodowej Piotr Zieliński (51), a trzeci Enrique Gutierrez z Hiszpanii (38). Po piętach czołówce depczą: Słowak Dominik Antos (35) i Renatas Sulejmanovas (33) z Litwy. Następną okazją do zdobycia punktów będą zawody Diamond Cup w Katowicach, które zaplanowane są na pierwszy weekend października.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA