Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego za nami

fot: Yacht Club Anwil

Piotr Tarnacki całkowicie zdominował regaty o "Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego". Gdańszczanin triumfował w swojej klasie, w wyścigu o wstęgę i "Wyścigu 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Zgarnął także statuetkę memoriału Benedykta Michewicza.


Trzydzieści jeden załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie czterdziestej pierwszej edycji regat o "Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego" organizowanych przez włocławski Yacht Club Anwil. Rok temu triumfowali tu Jan Marciniak i Łukasz Wilk, reprezentanci Aqua Włocławek (czytaj więcej). Na ekipy, które pojawiły się na starcie tegorocznych zmagań, czekały wyśmienite warunki pogodowe. Było ciepło i słonecznie, a co najważniejsze całkiem mocno wiało.

Pierwszego dnia odbyły się trzy wyścigi, w których uczestnicy ścigali się w rywalizacji klasowej, w czterech kategoriach, z których najliczniej obsadzona była klasa Open (dziesięć jachtów). Dzień później rozegrano dwa wyścigi. W pierwszym zawodnicy walczyli o „Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego”, przeznaczoną dla najszybszego jachtu na danym akwenie. Drugi z wyścigów miał specjalny charakter – był to wkład żeglarzy w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbył się w trochę zmienionej formule tzw. wyścigu australijskiego. Polegało to tym, że po kolejnym okrążeniu trasy regat, kilka jednostek z końca stawki odpada z rywalizacji, aż w ostateczności pozostają trzy/cztery załogi, które walczą o konkretne miejsca na podium.  

Regaty przebiegały pod dyktando Piotra Tarnackiego, który pływał z Bartoszem Makałą jako załogantem. Tarnacki, ośmiokrotny Mistrz Świata w klasie Micro przywiózł ze sobą katamaran ROCA i startował w klasie Open. To jacht z najwyższej półki, a Piotr dał na nim popis możliwości technicznych i nautycznych. Zwyciężył we wszystkich konkurencjach tych zawodów: w swojej klasie, w wyścigu o "Błękitną Wstęgę" i "Wyścigu 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Przypadła mu także memoriałowa statuetka upamiętniająca postać Benedykta Michewicza, wręczana od dziesięciu lat zwycięzcy najliczniej reprezentowanej kategorii. W klasie T1 najlepszy był Marek Ochmański na jachcie CARO, w T2 wygrał Jacek Samsel na jachcie Rafa, a w klasie T3 triumfował Mirosław Czech na jachcie "Tańcząca z falami".

Wiedzieliśmy, że Piotr Tarnacki przywiezie do zaprezentowania nam swoją „Formułę 1”. Ale, że zgarnie całą pulę, tego niewielu się spodziewało - opowiada Wojciech Warecki, komandor Yacht Clubu Anwil - No cóż, katamaran z włókien węglowych z hydro skrzydłami to jest najwyższy pułap dzisiejszego żeglarstwa. Przy tak dobrych właściwościach nautycznych sprzętu po prostu nie mogło być inaczej. Musiał wziąć wszystko i wziął. Nawet statuetkę memoriałową, bo akurat klasa Open była o jeden jacht liczniejsza od T-3. I tym ostatnim tylko nas zaskoczył.

Pełne wyniki 41. regat o "Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego"

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..