15. Rajd Włocławski, czyli IV Runda Mistrzostw Okręgu

W najbliższą niedzielę Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko za sprawą piętnastej edycji Rajdu Włocławskiego, zaliczanego do czwartej rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem.


To już piętnasta edycja zmagań rajdowych organizowana w naszym mieście przez Automobilklub Włocławski. W ubiegłym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa ilość 27 kierowców, a najlepsi byli Kacper Terlikowski i Roman Terlikowski z Wyszkowa. Drugie miejsce zajęła włocławsko-płocka załoga Arek Tyc i Tomek Andrzejewski, a na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Laskowski i Dariusz Piotrowski z Automobilklubu Nowomiejskiego (czytaj więcej).

Podczas tegorocznych zmagań rozegrane zostaną trzy próby sportowe o łącznej długości blisko 16 km, zaś cała trasa rajdu mierzyć będzie aż 110 kilometrów. Areną zmagań kierowców będą, podobnie jak w ubiegłym roku, odcinki specjalne zlokalizowane w różnych miejscach miasta: na terenie byłej jednostki wojskowej na osiedlu Kazimierza Wielkiego, ulicy Inowrocławskiej oraz drogach Włocławskiej Strefy Ekonomicznej przy ulicach Kawka i Zalesie. Start rajdu odbędzie się o godzinie 10:00 na terenie przyległym do Pałacu Bursztynowego. Tam też będzie zlokalizowana baza rajdu oraz zorganizowany zostanie pierwszy odcinek zawodów.

Już po raz piętnasty do Włocławka zjadą się kierowcy aby rywalizować w naszym rajdzie. Impreza dotychczas znana jako Rajd Salamander, w tym roku straciła swojego głównego sponsora, jednak poza zmianą nazwy formuła imprezy pozostaje niezmieniona – mówi Michał Sutorowski z Automobilklubu Włocławskiego - Po zeszłorocznych zawodach usłyszeliśmy sporo dobrych opinii na temat przygotowanych przez nas odcinków. aby rajd stał się jeszcze bardziej atrakcyjny, w tym roku próby sportowe zostały wydłużone, co daje kierowcom więcej jazdy - czeka na nich blisko szesnaście kilometrów ścigania.

Impreza ma charakter amatorski, co oznacza, że udział w niej może wziąć każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód oraz swojego pilota. Rajdy typu KJS to wstęp do profesjonalnego ścigania się w zawodach wyższej rangi. Zawodnicy podczas nich zdobywają punkty, które upoważniają do ubiegania się o licencję kierowcy rajdowego.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..