Kazimierska 13. w debiucie na igrzyskach olimpijskich

Klaudia Kazimierska zajęła trzynaste miejsce podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w Buenos Aires. Reprezentantka Vectry Włocławek, która zakończyła właśnie życiowy sezon, jest załamana wynikiem osiągniętym w Argentynie.


Do Buenos Aires wybrała się najliczniejsza kadra w historii naszych występów w MIO - 71 reprezentantów naszego kraju startujących w siedemnastu dyscyplinach sportowych. Zameldowała się tam także notująca życiowy sezon Klaudia Kazimierska, która kwalifikacje do igrzysk wywalczyła podczas Mistrzostw Europy w Gyor, gdzie zdobyła brąz. Utytułowana zawodniczka Vectry biegająca na 1500 metrów, rywalizację w Buenos Aires rozpoczęła 12 października. Organizatorzy wprowadzili nowy, dwuetapowy system rywalizacji: trzy dni po biegu na 1500 metrów zmagania były kontynuowane na przełajowej trasie, a połączone czasy z obu startów dawały ostateczne miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

W biegu na 1500 metrów Klaudia zajęła dziesiąte miejsce z czasem 4:34.22. Najszybsza była reprezentantka Kenii Edinah Jebitok (4:16.68), druga metę przecięła Australijka Jaylah Hanckok-Cameron (4.18.44), a trzecia Meryeme Azrour z Maroka (4.21.22). W rywalizacji przełajowej, rozgrywanej na dystansie czterech kilometrów, włocławianka uplasowała się na piętnastej lokacie i po zsumowaniu czasów zajęła trzynaste miejsce na olimpiadzie.

Jestem zła, nie przyjechałam tu by walczyć o trzynaste miejsce. Miałam większe ambicje, jednak nie da się być w formie cały rok. Musiałyśmy na szybko przygotować się do tych zawodów i chyba nie zdążyłyśmy. Robiłam co mogłam, ale może po prostu tylko na tyle było mnie tu stać. Organizator dodatkowo namieszał nieco w zasadach rozgrywania zawodów. Mi zafundował dodatkową atrakcję, czyli przełaj 4km, a ciężko jest pogodzić przygotowania do biegu na 1500m i na 4 kilometry. Podjęłyśmy się z trenerką tego zadania, ale tym razem nie wyszło tak jak byśmy chciały – mówi Klaudia Kazimierska - Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i zacząć przygotowania do nowego sezonu z nową motywacją. Jeszcze niedawno śniło mi się, że startuje na MIO, a pobiegłam tam i dałam z siebie wszystko, co tylko mogłam. Po porażce trzeba się podnieść, ale na razie jest ciężko, bo boli. Wrócę silniejsza, po tym poznaje się mistrza, że zawsze walczy do końca.

Równie niepocieszona jest Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry Włocławek, która prowadzi Klaudię od początku jej bogatej w sukcesy kariery. Poza brakiem czasu na regenerację i przygotowania oraz problemem związanym z przygotowaniami do dwóch dystansów na dwóch różnych nawierzchniach, biegaczkę dopadły problemy zdrowotne. Po zawodach w Ostródzie Klaudii przyplątała się infekcja górnych dróg oddechowych i wykluczyła ją z treningów praktycznie do samego wylotu do Argentyny, co z pewnością miało istotny wpływ na gorszą dyspozycję.

Liczyłyśmy na trochę lepsze rezultaty, zwłaszcza w biegu na 1500 metrów, jednak realia okazały się nieco inne. Rywalki były doskonale przygotowane i żeby walczyć o wysokie miejsce - nie mówię już o medalu - Klaudia musiałby prezentować życiową formę z lata. W jednym sezonie startowym trudno jest przygotować taki plan, aby młoda zawodniczka miała dwa szczyty formy. W tym roku zrealizowałyśmy wszystkie nasze cele: dwa złote medale na OOM, złoty medal w sztafecie i medal na Mistrzostwach Europy U-18. Jedyne czego zabrakło nam do pełni szczęścia, to czas na regenerację przed MIO i miejsca w pierwszej ósemce – mówi Agnieszka Nowakowska – Dużo po tym starcie rozmawiałyśmy, mamy świadomość, że na igrzyska przyjechały najlepsze zawodniczki z całego świata, które na dzień dzisiejszy prezentują znacznie wyższy poziom, o którym my możemy tylko pomarzyć. Jednak nie składamy broni. Na pewno wyciągniemy wnioski i będziemy dalej walczyć o nasze marzenia.

[email protected]
1 komentarz

gość-22918

Gratulacje za wysoki poziom sportowy. Od czegos trzeba zacząć. Czy na prawdę być 13 ta na świecie to porażka? No mimo wszystko chyba nie.

1 1
ID:79608


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA