Angelika Szymańska brązową medalistką Mistrzostw Polski

Angelika Szymańska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek, a Wiktoria Tomczak wywalczyła srebro podczas Warsaw Judo Open. Medale na różnych imprezach w całym kraju zdobywali też inni podopieczni trenerów Szczepańskiej i Stawisińskiego.

Angelika Szymańska jest jeszcze juniorką, ale jest już bardzo utytułowaną zawodniczką. W tym roku stawała już na podium Pucharu Polski, a dwa miesiące temu w Bułgarii zdobyła wicemistrzostwo Europy (czytaj więcej). Na Mistrzostwa Polski seniorek jechała dobrze przygotowana z dużym apetytem na medal. Po wygranych dwóch walkach z Katarzyną Kaszą (AZS UW Warszawa) i Aleksandrą Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w walce o udział w finale uległa w dogrywce brązowej medalistce Mistrzostw Świata i Europy – Agacie Ozdobie – Błach (KS AZS AWF Wrocław). W walce o brązowy medal pokonała przed czasem Dominikę Błach (TS Gwardia Opole) i zgarnęła swój drugi medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek.

Wiktoria Tomczak, kolejna utytułowana judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, aktualna Mistrzyni Polski Juniorek (czytaj więcej), zdobyła tym razem srebrny medal podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Judo – Warsaw Judo Open w kategorii do 70 kg. Dwudniowa impreza zgromadziła na Hali Torwar w Warszawie ponad 1600 zawodników. Wiktoria Tomczak w drodze do finału pokonała kolejno: Gabrielę Kuligę (GBR), Anettę Mosr (LUX) i Adélę Martinkovą (CZE). W dogrywce uległa Ninie Eyof-Gersiovej ze Słowacji.

W Płocku odbył się III Międzynarodowy Turniej Judo. W turnieju wystartowało ponad 420 zawodników z 36 klubów, w tym 6 klubów zagranicznych z Anglii, Szwecji, Rosji, Czech, Białorusi, Słowacji. W turnieju nie zabrakło judoków MKS Olimpijczyk Włocławek, którzy przywieźli z turnieju 7 medali. Najlepiej z judoków spisał się Wiktor Lewandowski(73 kg)  i Zuzanna Jurczak (34 kg), którzy zdobyli złote medale. Po srebrne krążki sięgnęli : Mateusz Palmowski (66 kg) – brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Alicja Gradowska (57 kg). Brązowe medale wywalczyli : Adam Dębczyński (73 kg), Wiktor Borkowski (30 kg) i Nicol Musialik (57 kg). Na 7 miejscu rywalizację zakończył Aleksander Gradowski (30 kg).

W Poznaniu odbył się X Memoriał Jigoro Kano w Judo „Szansą dla każdego”.
W turnieju, który trwał przez dwa dni wystartowało 740 zawodników, w tym sześcioro judoków MKS „Olimpijczyk” Włocławek. Złote medale zdobyły dziewczęta : Zuzanna Jurczak (45 kg) oraz Nicol Musialik (56 kg). Srebrny medal w wadze 81 kg zdobył Marcel Dobrian, a brązowy krążek Aleksander Gradowski (28 kg). Na 7 miejscu rywalizację zakończył Wiktor Borkowski (31 kg), który zanotował 2 zwycięstwa i 2 porażki. W tej wadze startowało 24 zawodników.

Mateusz Palmowski, kolejny judoka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, zdobył brązowy medal w kategorii 60 kg. podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Bydgoszczy. Siódme miejsce w wadze 66 kg zajął Wiktor Lewandowski, a ósmą lokatę Marta Czapczak.