Fighterzy AMSW na podium Mistrzostw Polski WKSF i UFR

Dwa medale zdobyli reprezentanci Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek podczas Mistrzostw Polski Sztuk Walk Federacji WKSF i UFR, które w sobotę odbywały się w Mińsku Mazowieckim. Na podium stanęli Katarzyna Tyl i Szymom Wiśniewski.

W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim zorganizowane zostały VII Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk Federacji WKSF i UFR. W imprezie wzięło udział 263 zawodników reprezentujących 48 klubów sztuk walki z całego kraju. Rywalizowano na czterech matach i ringu w formułach: kicklight, pointfighting, k1 i kalaki. Na zawody, wraz z trenerem Jackiem Malinowskim, wybrało się czworo zawodników AMSW Włocławek: Kasia Tyl, Szymon Wiśniewski, Jakub Spychalski i Maciej Zalcfedel; dwoje z nich stanęło na podium.

Debiutująca na zawodach Katarzyna Tyl (junior +55 kg, kicklight) dotarła do finału, gdzie przegrała na punkty z Emilią Rawa z Mrągowa i zajęła drugie miejsce. Szymon Wiśniewski (senior -75 kg, K-1) w ćwierćfinale wygrał na punkty z Patrykiem Góreckim z Ostrołęki, a walce o wejście do finału przegrał z Dominikiem Kowalskim z Poznania i zajął trzecie miejsce.

Maciej Zalcfedel (kadet starszy -55 kg, kicklight) w ćwierćfinale pokonał Mateusza Głażewskiego z Białegostoku na punkty, w półfinale mimo prowadzenia ze względu na kontuzję poddał walkę z Kacprem Bednarskim i zajął czwarte miejsce. Jakub Spychalski (junior -70 kg, kicklight) w ćwierćfinale wygrał na punkty z Maciejem Macutkiewiczem (Pogoda Kickboxing), a w starciu półfinałowym przegrał z Hubertem Jurkiewiczem z Piechotka Team i zajął czwarte miejsce.

To był bardzo udany występ naszych podopiecznych. Sukcesy cieszą tym bardziej, że zawodnicy ci trenują zaledwie od pięciu miesięcy i są na etapie zdobywania doświadczenia – podsumował imprezę Jacek Malinowski, trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek - Teraz wracamy na sale i musimy popracować nad błędami, które nasi fighterzy popełniali na zawodach.

Zawodnicy AMSW teraz rozpoczynają przygotowania do Mistrzostw Polski IBK Kyokushin.