Piłkarze Wisełki Włocławek zagrali na turnieju w Gdyni

W miniony weekend młoda ekipa Wisełki Włocławek wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Gdynia Cup. Drużyna prowadzona przez Łukasza Lewandowskiego rozegrała na wybrzeżu jedenaście meczów i zajęła dziewiąte miejsce.


Przez dwa dni piłkarskiego turnieju rocznika 2010, odbywającego się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni, o zwycięstwo walczyło w dwóch grupach dwanaście drużyn: Gdyńska Akademia Piłkarska A, B i C, UKS Jedynka Reda A i B, Wataha 2010, SAP Sopot, Pomerania Gdańsk A i B, Wisełka Fordon Bydgoszcz A i B oraz Wisełka Włocławek. Impreza rozgrywana była na boisku o wymiarach 30x20m pod tzw. "balonem". Zespoły składały się z pięciu piłkarzy, a jedno spotkanie trwało dwanaście minut.

W sobotę włocławianie, którzy przystąpili do zawodów prosto po długiej podróży,  rozpoczęli od wysokich porażek z Watahą 2010 (0:5) i Wisełką Bydgoszcz (0:4). Potem było już dużo lepiej – ekipa trenera Lewandowskiego pokonała dwie ekipy Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej (4:2 i 3:1), by w ostatnim, decydującym spotkaniu, przegrać z bydgoszczanami 0:1. Piłkarzom Wisełki zabrakło jednego zwycięstwa, by w niedzielę przystąpić do walki o końcowy triumf. Dzień później na naszych piłkarzy czekały trzy dwumecze, które decydowały o końcowej pozycji w turnieju. W pojedynku z Pomeranią Gdańsk Wisełka najpierw bezbramkowo zremisowała, a w rewanżu przegrała 1:2. Pierwszy mecz z Jedynką Reda B przegrali 0:3, a w drugim wygrali 2:1. Ostatni dwumecz grali z  Gdyńską Akademią Piłkarską C. Pierwsze starcie wygrali 3:1, a w drugim ulegli rywalom 0:3 i zakończyli gdyński turniej na dziewiątym miejscu.

Mimo kilku porażek i nie najlepszego miejsca piłkarze naszego klubu uśmiechnięci i szczęśliwi wracali do domów. W końcu był to ich pierwszy tak daleko zagrany turniej i na pewno trudy podróży przełożyły się na postawę w niektórych meczach. To nowe doświadczenia dla naszej drużyny, które na pewno zaprocentują w przyszłości – mówi Izabela Gapińska z Wisełki Włocławek - Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że dla dzieciaków najważniejsza jest radość z uprawiania sportu, a nie sam wynik. Poza tym istotna tu była integracja całej ekipy, która została zaliczona na piątkę z plusem.

Wisełka zaprasza wszystkich zainteresowanych młodych piłkarzy na treningi, które w okresie zimowym odbywają się w każdą środę i piątek w godzinach 16.30-18.30 w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza przy ulicy Łęgskiej 26.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..