Vectra Włocławek klubowym mistrzem kujawsko-pomorskiego

fot. Marcel Bujalsk

Doskonale spisali się zawodnicy Vectry Włocławek podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Wywalczyli sześć medali i zajęli wiele wysokich miejsc co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.


W Cielu odbywały się w sobotę mistrzostwa województwa w przełajach. W zmaganiach wzięło udział ponad czterystu najlepszych biegaczy z szesnastu kujawsko-pomorskich klubów. Na zawodach nie mogło zabraknąć ekipy Vectry, która z każdej imprezy przywozi medale. Nie inaczej było tym razem, nasi wywalczyli sześć krążków – dwa złote, srebrny i trzy brązowe.

W kategorii juniorek na dystansie 2000m zdecydowane zwycięstwo odniosła Klaudia Kazimierska. Z kolei w rywalizacji na 600 metrów nasze dziewczyny zdobyły dwa krążki - po zaciętym finiszu wygrała Gabrysia Słomka, a na miejscu trzecim uplasowała się Nina Bujalska. W biegu juniorów młodszych na 3000 metrów srebrny medal zgarnął Dominik Cyrankowski. Brązowe medale na 800 metrów wywalczyli Mikołaj Lis (2009) i Michał Lis (2007).

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo pojawiają się nowe nazwiska dzieci, które bez żadnych kompleksów walczą z najlepszymi biegaczami w regionie – mówi Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry Włocławek - Mamy nadzieje, że wystarczy im zapału do dalszej, systematycznej pracy. A co najważniejsze cieszy nas fakt, że wszyscy tworzą zgrany team uśmiechniętych dzieciaków czerpiących radość z biegania.

Marysia Wojciechowska-Lamsallak była czwarta na 600 m, piąta dobiegła Lena Wojciechowska, a siódma Hania Ziółkowska. Amelia Świder (2008) zajęła czwarte miejsce na dystansie 800m, a Weronika Haśkiewicz szóste. W kategorii 2007 na siódmym i ósmym miejscu zameldowały się Karina Turska i Barbara Lewandowska. W rywalizacji rocznika 2006 Ania Morawska była siódma, a Joasia Wojciechowska-Lamsallak ósma. Wśród młodziczek na 1500m Joanna Konieczna dobiegła czwarta przegrywając medal na finiszu o zaledwie jedna setną sekundy. Dawid Gutowski zajął w biegu na 3000m czwarte miejsce.

W klasyfikacji klubowej zdecydowane zwycięstwo odniosła Vectra Włocławek, która zdobyła łącznie 124 punkty. Drugie miejsce zajęła Zawisza Bydgoszcz (100 punktów), a trzecie gospodarze imprezy UKS Czapla Białe Błota (91 punktów).

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..