Łodzianie zdominowali 32. Mały Puchar Gordona Bennetta

Modelarze z Łodzi zdominowali Mistrzostwa Polski młodzików modeli balonów na ogrzane powietrze F7A/M, czyli 32. Mały Puchar Gordona Bennetta. Zajęli wszystkie miejsca na podium klasyfikacji indywidualnej, co dało im zwycięstwo w drużynówce.

W sobotę na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski modeli balonów na ogrzane powietrze F7A/M dla młodzików do lat 14, pod nazwą „32. Mały Puchar Gordona Bennetta”. W zawodach udział wzięło prawie czterdziestu zawodników, którzy rywalizowali w klasach F7A/M i F7A/M Open, a także w kategorii drużynowej.

Pogoda była idealna do przeprowadzenia zawodów, dzięki czemu z powodzeniem udało się rozegrać wszystkie konkurencje Mistrzostw Polski. Odbyły się trzy tury lotów, w których wyłoniono najlepszego zawodnika oraz najlepszą drużynę. Dodatkowo rozegrane zostały zawody w konkurencji F7A/M Open, bez ograniczeń wiekowych oraz dotyczących wymiarów balonów. Najważniejsze były punkty za pomysłowość, wygląd oraz wykonanie balonów.

W zawodach najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki Aeroklubu Łódzkiego, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium klasyfikacji indywidualnej, a co za tym idzie również zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Mistrzynią Polski została Katarzyna Bolimowska, druga była Barbara Piotrowicz a trzeci Oliwier Niedomagała. W konkurencji Open triumfowała para z Aeroklubu Nadwiślańskiego: Aurelia Woźniak i Sylwester Knitter.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski F7A/M (kliknij)
Wyniki Festiwalu Balonowego F7A/M Open (kliknij)