Najmłodsi judocy Olimpijczyka przywieźli worek medali

Judocy włocławskiego Olimpijczyka wzięli udział w turnieju "Pierwsze Kroki", który zorganizowany został w Bielsku Koło Płocka. Mimo, że dla większość z nich były to pierwsze zawody w życiu, spisali się doskonale 35 razy stając na podium.


W bielskim Gimnazjum odbywał się w sobotę turniej "Pierwsze Kroki", którego organizatorem był Klub Olimp Bielsk. W zmaganiach wzięło udział ponad stu judoków, wśród nich 35 najmłodszych zawodników MKS "Olimpijczyk" Włocławek w wieku od 6 do 13 lat. Dla większości był to pierwszy wyjazdowy turniej i pierwsze sędziowane walki. Nasi spisali się świetnie zdobywając łącznie 35 medali – dwadzieścia złotych, jedenaście srebrnych i cztery brązowe.

Dzięki takim turniejom możemy poobserwować zawodników w sytuacjach stresowych. To daje nam pewną odpowiedź na to, jak będą reagować na zawodach w przyszłości. Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona ich postawą. Mimo, że niektórzy mieli niecałe sześć lat spisywali się znakomicie. Nie chodzi tylko o czynnik sportowy, ale ogólnie o zachowanie dziecka, które bez rodzica pojechało pod opieką trenerską na zawody – mówi Aneta Szczepańska, trenerka MKS Olimpijczyk Włocławek - Ogólnie stosujemy zasadę, że na zawodach startują ci, którzy chcą, nic nie robimy na siłę. To ciężki sport i w dodatku jest sportem walki, więc naprawdę trzeba mieć charakter, aby w nim przetrwać. Spośród całej grupy mamy kilka osób, które rokują na przyszłość, ale jeszcze przed nimi wieloletni proces treningowy. Jak na razie ma im to sprawiać dużo przyjemności i pozostawić miłe wspomnienia po zawodach.

Złote medale wywalczyli: Szymon Szafrański, Kryspin Łuczak, Filip Dymiński, Alicja Gradowska, Alicja Sawicka, Aleksander Krzyżanowski, Dominik Brzeziński, Gabriel Kubiak, Kacper Brzeziński, Wiktor Borkowski, Liliana Warzyńska, Bruno Dochier, Nicola Spychalska, Zuzanna Jurczak, Oliwier Spychalski, Antoni Gajewski, Izabela Tyrjan, Hubert Przyjałkowski, Miłosz Kubiak i Aleksander Kwiatkowski. Srebrne krążki zgarnęli: Zuzanna Krzesiak, Marcel Władysiak, Jan Wojno, Piotr Leński, Wiktor Puszkiewicz, Nadia Kosak, Alan Święcicki, Maja Staszewska, Klaudia Michalska, Oskar Michalak i Łukasz Kordyl. Na najniższym stopniu podium stawali: Wiktor Wasielewski, Wojciech Kryński, Jan Czarniak i Igor Balcerowski.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..