Siedem medali pływaków Wodnika na zawodach w Świeciu

Dwa złote i siedem srebrnych medali zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego Wodnik Włocławek podczas trzeciej edycji Zawodów Pływackich "O Puchar Burmistrza Świecia". Trzy krążki zgarnęła Zofia Minta, a po dwa Olivier Piątek i Karol Król.

Na terenie Parku Wodnego w Świeciu zorganizowane zostały III Zawody Pływackie "O Puchar Burmistrza Świecia". Do rywalizacji przystąpiło 430 zawodników reprezentujących 29 klubów z całego kraju. Wśród nich czternastoosobowa ekipa włocławskiego Wodnika trenowana przez Ewę Paćko: Jakub Brodowicz, Mikołaj Andrzejak, Marcel Andrzejak, Krzysztof Konieczny, Igor Król, Karol Król, Sergiusz Kulpa, Justyna Masłowska, Mariusz Minta, Zofia Minta, Adam Pawlak, Olivier Piątek, Amelia Śmiłowicz i Zuzanna Wałęsa.

Włocławianie zgarnęłi łącznie siedem medali. Trzy zdobyła Zosia Minta: złoty na 50 m stylem klasycznym i dwa srebrne (50 i 100 metrów stylem dowolnym. Zofia zajęła także drugie miejsce w rywalizacji  o tytuł najlepszej zawodniczki z rocznika 2009. Olivier Piątek, trzeci zawodnik rocznika 2004, wywalczył dwa krążki - złoty za 50 m stylem dowolnym oraz srebrny za 100 m stylem dowolnym. Trzecim zawodnikiem rocznika 2009 był Karol Król, który zdobył dwa srebrne medale (100 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym).

Jestem zadowolona z wyników jakie osiągnęli nasi zawodnicy - mówi Ewa Paćko, trenerka "Wodnika" - Mimo że sezon pływacki zbliża się małymi krokami ku końcowi, my nadal trenujemy i poprawiamy swoje rekordy życiowe. Przed nami jeszcze jedne zawody, więc praca i wytrwałość jest nadal naszą codziennością. Nie tracimy przy tym uśmiechu dobrze się bawiąc tym, co kochamy robić.

W klasyfikacji medalowej UKP Wodnik Włocławek z dwoma złotymi i pięcioma srebrnymi krążkami zajął dwunaste miejsce na 26 sklasyfikowanych klubów. Najlepsi byli pływacy Piętnastki Bydgoszcz, którzy stawali na podium aż 91 razy.