Młodzicy TKM nie zagrają w finałach Mistrzostw Polski

Nie udało się drużynie młodzików włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej wywalczyć awansu do finałów Mistrzostw Polski. Podczas turnieju półfinałowego w Toruniu włocławianie zajęli trzecie miejsce w grupie i odpadli z rywalizacji.

W miniony weekend koszykarscy młodzicy walczyli w czterech turniejach półfinałowych o awans do najlepszej ósemki. W grupie czwartej, która swoje mecze rozgrywała w Toruniu, rywalizowała drużyna TKM Włocławek prowadzona przez trenerów Grzegorza Kożana i Romana Kopczyńskiego. Ich rywalami w walce o awans były trzy ekipy: Energa Adkonis Słupsk, Zastal Fatto Zielona Góra i gospodarze Twarde Pierniki Toruń.

Pierwszy mecz z Piernikami od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Do przerwy nasi tracili tylko sześć punktów, ale po zmianie stron torunianie z minuty na minutę powiększali przewagę i ostatecznie wygrali z TKM 66:52. Spotkanie z Energą Słupsk przebiegało w bardzo podobny sposób. Włocławianie dali się zdominować mocnemu rywalowi i właściwie ani przez chwilę nie mieli nic do powiedzenia. Po jednostronnym widowisku Energa wygrała 74:54. Ostatni mecz TKM rozegrał z Zastalem Zielona Góra. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, jednak po czterech kwartach to koszykarze z Włocławka wygrali 83:78 i zajęli trzecie miejsce w grupie kończąc swój udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

W turnieju finałowym młodzików zagra osiem najlepszych drużyn w kraju: BC Swiss Krono Żary, UKS Basket Ósemka Wejherowo, UKS Komorów, Basket Team Suchy Las, UKS SP 27 Katowice, MUKS Hutnik Warszawa, Energa Adkonis Słupsk oraz Twarde Pierniki Toruń.