MEZ Polska Tournament: Rottweilery pewnie pokonały Arkę

Anwil Włocławek pokonał Arkę Gdynia 101:83 w pierwszym meczu rozgrywanym w ramach turnieju MEZ Polska Tournament. Najlepszym zawodnikiem drużyny Igora Milicica był Tony Wroten, zdobywca 22 punktów i autor sześciu asyst.


Początek meczu nie był imponujący, brak składnych akcji, dużo niecelnych rzutów z gry jak i rzutów wolnych. Włocławianie słabo bronili obwód, co bezlitośnie wykorzystywała Arka trafiając za trzy punkty. Mimo braku skuteczności widać było, że zawodnicy Milicicia wiedzą co robią i mają pomysł na grę. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu.  Po wejściu na parkiet Tony'ego Wroten'a i Szewczyka gra zaczęła nabierać tempa i rytmu. Od razu była zbiórka kapitana i szybka akcja punktowa Wroten'a. Pod koniec  z dystansu trafiali Ledo i Szewczyk i kwarta zakończyła się wynikiem 27-22.

Druga i trzecia kwarta były bardzo podobne, gra Anwilu nie była doskonała, mimo tego goście nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Jeden z Rottweilerów był nie do zatrzymania. Po wejściu na parkiet w pierwszej kwarcie to on rządził na parkiecie i był siłą napędową Anwilu. Tony Wroten, bo o nim mowa, to zawodnik szybki, nieuchwytny dla obrońców ze świetnym przeglądem parkietu. To właśnie Tony ze swoją charyzmą pociągnął grę drużyny, która z minuty na minutę zaczynała się rozpędzać. W trzeciej części meczu wyraźnie wzrosła skuteczność gospodarzy, co od razu spowodowało wzrost przewagi do dziesięciu oczek na koniec  trzeciej ćwiartki (77-67).

Ostatnia odsłona tego spotkania, to wręcz koncertowa gra zawodników Mistrza Polski. Przechwyty, szybkie i skuteczne kontrataki oraz celne rzuty z dystansu. Szymon Szewczyk imponował skutecznością i popisał się genialnym blokiem. Arka Gdynia w tej kwarcie straciła wszystkie swoje atuty i została wręcz zdeklasowana. Zawodnicy Anwilu byli poza zasięgiem zespołu z Gdyni. Nawet ich wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty nie pomogła gościom w walce z włocławskimi Rottweilerami. Po świetnej kwarcie wygranej różnicą ośmiu punktów Anwil ustalił wynik spotkania odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo (101:83).

Wynik w pełni odzwierciedla przebieg spotkania, choć początek nie był tak dobry ja zakończenie. Tony Wroten, zdecydowany lider tego meczu, pokazał się włocławskiej publiczności z najlepszej strony. Zdobył 22 punkty (większość z akcji podkoszowych po fenomenalnych wejściach)oraz rozdał 6 asyst, co pokazuje jego genialny przegląd sytuacji. Mecz z Arką, a szczególnie czwarta kwarta, napawa optymizmem przed kolejnymi potyczkami. Jeżeli do umiejętności świetnych zawodników dojdzie zgranie  oraz uporządkowanie  gry, to  czeka nas wspaniały sezon.

Anwil Włocławek – Arka Gdynia 101:83  (27:22, 17:19, 33:26, 24:16)
Anwil:
Wroten 22, Dowe 14, Karolak 13, Ledo 12, Szewczyk 12, Freimanis11, Simon 9, Milovanovic 6, Sulima 2
Arka: Bostic 14, Wołoszyn 14, Czerlonko 14, Green 10, Upson 9, Emelogu 8, Kamiński 8, Hammonds 4, Szubarga 2

Fallini
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..