Wójcik złotym medalistą Szybowcowych Mistrzostw Polski

Łukasz Wójcik, pilot Aeroklubu Włocławskiego i Kliniki Kolasiński Gliding Team, zdobył złoty medal podczas 45. Szybowcowych Mistrzostw Polski w Klasie Otwartej. Nasz zawodnik obronił tytuł z ubiegłego roku zdobywając swoje piąte mistrzostwo w karierze.


Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej odbywały się, tak samo jak w ubiegłym roku, na lotnisku w Lesznie Wielkopolskim. Rozpoczęły się 14 sierpnia i trwały przez kolejne dziewięć dni. O medale walczyło 25 najlepszych pilotów z całego kraju i czterech z zagranicy. Zmienna pogoda pozwoliła na rozegranie pięciu konkurencji o łącznej długości od 250 do 430 kilometrów. Dla reprezentanta Aeroklubu Włocławskiego, jak zwykle świetnie przygotowanego do zawodów, nie był to jednak żaden problem. Stabilna forma i zimna krew zachowana podczas rywalizacji pozwoliła mu cieszyć się z kolejnego medalu krajowego czempionatu.

Wójcik zaczął bardzo dobrze i po pierwszym dniu zajmował drugie miejsce. Kolejną konkurencję ukończył na siódmej pozycji, w trzeciej był trzeci, a w czwartej szósty. To dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw tuż za Tomaszem Hornikiem i Karolem Staryszakiem, pilotami Aeroklubu Nadwiślańskiego. W ostatnim dniu zawodów Łukasz spisał się świetnie zajmując czwartą lokatę, która dała mu awans na pierwsze miejsce. Hornik i Staryszak zostali sklasyfikowani pod koniec drugiej dziesiątki i przestali się liczyć w walce o medale.

Łukasz Wójcik zajął pierwsze miejsce zgarniając złoty medal 45. Mistrzostw Polski W Klasie Otwartej i broniąc tytułu wywalczonego w ubiegłym roku (czytaj więcej). To trzecie mistrzostwo w tej klasie i dwunasty medal krajowego czempionatu w karierze tego pilota. Wicemistrzostwo kraju zdobył Tomasz Dul z Aeroklubu Wrocławskiego, a trzecie miejsce zajął Janusz Centka, reprezentant gospodarzy (Aeroklub Leszczyński).

Dziękuję wszystkim latającym, organizatorom i gratuluję pozostałym medalistom: Tomaszowi Dulowi i Januszowi Centce. Dla mnie to trzecie zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej, a drugie z rzędu – mówi Łukasz Wójcik – Dziękuję przede wszystkim moim najbliższym oraz sponsorom: fabryce szybowców Schempp-Hirth za użyczenie szybowca Ventus-3 oraz moim mecenasom sportowym, za to, że mnie wspierają i mi ufają - firmie Polfarmex S.A., Miasto Kutno, Klinika Kolasiński, Curcuma - Agencja Reklamowa i WW Reklama. Szkoda tylko, że ten krótki sezon lotniczy już się kończy ale takie zakończenie daje dużo nadziei na sukcesy w kolejnym, który rozpocznie się już na wiosnę.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA