13 kolejka szczęśliwa dla Anwilu

W przełożonej z 8 grudnia 2007r., 13 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek podejmował na własnym parkiecie Atlas Stal Ostrów Wielkopolski. Pomimo ze mecz nie stał na wysokim poziomie, Anwil Włocławek przerwał złą passę i wygrał.

Anwil Włocławek wyszedł w składzie: G.Henderson, A.Pluta, B.Wołoszyn, A.Dunn, Z.Zagorac.

Atlas Stal Ostrów: G.Harrington, R.Boykin, dobrze znany kibicom Anwilu G.Kadziulis, W.Szawarski i C.Bennett.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył dla Anwilu Zagorac, a dla Stali Bennett. Pierwsza kwarta stała na bardzo niskim poziomie, obydwie drużyny popełniały dużo błędów o czym świadczy niski wyniki 10:13 dla Atlasu Stali Ostrów. W tej kwarcie punkty dla Stali zdobywali tylko dwaj gracze Bennett i Boykin, a w Anwilu głównie punktującym graczem był Patrik Okafor 6pkt, który zmienił A.Dunna.

Druga kwartę rozpoczął Marcin Sroka, który pomimo niecelnych 4 rzutów wolnych był najskuteczniejszym graczem w tej kwarcie (7pkt) w drużynie gości. Anwil od samego początku drugiej kwarty grał bardzo nieskutecznie 6min/2pkt z gry! Ciągłe straty w ataku i nieskuteczna gra w obronie pozwoliła Atlasowi na uzyskanie 10pkt przewagi 15:25. Po celnym rzucie za 3pkt Marcusa Wilsona w graczach Anwilu pojawiła się złość, wola walki i włocławskie "Rotwaliery" rzuciły się do odrabiania strat. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania Alan Daniels przechwycił piłkę i popisał się wsadem, co dało Anwilowi pierwsze prowadzenie w spotkaniu 35:33.

Zmotywowani gracze Anwilu zaczęli od mocnego uderzenia zaczęli trzecią kwartę 3pkt Hendersona (38:33). W tej części gry drużyna Atlasu rzuciła się do odrabiania strat i na 2min do końca udało się wyjść na 1pkt prowadzenie 49:50. Ostatecznie po 30min spotkania Anwil Włocławek przegrywał 1pkt. 52:53. Trzecia kwarta była najbardziej wyrównaną częścią spotkania (17:20) Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobył Alan Daniels rzutem zza linii 6,25cm.

Czwartą kwartę rozpoczął Partik Okafor rzutem za 2pkt, (15pkt, 5zb.) i kolejny raz pokazał że jest najwartościowszym graczem podkoszowym w drużynie Anwilu. Przez pierwsze 8min czwartej kwarty, ciężko było powiedzieć, która z drużyn wygra mecz, gdyż różnica punktowa utrzymywała się na poziomie 1-3pkt. Kiedy na 1,30min przed końcem meczu przy stanie 61:59 faulowany został G.Henderson i kibice w całej Hali Mistrzów wstali i zaczął się głośny doping. Dwa celne rzuty wolne oddał Henderson i Anwil prowadził 63:59 Końcowe sekundy meczu to koncert rzutów wolnych w wykonaniu Koszarka 4/4 i Hadersona 4/4 (w całym meczu 100% skuteczności 13/13) Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:65 dla Anwilu Włocławek

Najskuteczniejsi gracze:

Anwil: Gerrod Henderson 28pkt, 5zb., P.Okafor 15pkt, 5zb.
Statystyka: 2punkty 20/43 - 46%, 3punkty 3/17 - 17%, rzuty wolne 22/25 - 88%, zbiórki 36

Stal Ostrów: Ruben Boykin 13pkt,8zb., Charles Bennett 11pkt, 4zb.