WLKA: Old Stars lepsi od Young Guns

Drużyna Old Stars złożona z zawodników powyżej 30 roku życia, pewnie pokonała drużynę Young Guns 115:85. Spotkanie, które odbyło się we Włocławskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji obejrzała licznie przybyła publiczność. W przerwach meczu najmłodsi fani koszykówki otrzymywali firmowe upominki i kolorowanki od Fisiela, maskotki głównego sponsora imprezy Delecty.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały spokojnie, prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. W końcówce kwarty zawodnicy Old Stars pokazali swoje doświadczenie na boisku i po pierwszych dziesięciu minutach objęli 11 punktowe prowadzenie.

Druga kwarta to dominacja seniorów, którzy nie mylili się zza linii 6,25cm i bardzo szybko powiększyli przewagę nad drużyną prowadzoną przez Sebastiana Koziorowicza. Podopieczni Wojciecha Kobielskiego rozgrywali bardzo dobre spotkanie, grając spokojnie i rozważnie, czego nie można powiedzieć o drużynie Young Guns. Po 20 minutach gry drużyna Old Star schodziła na przerwę z przewagą 24 punktów. (59:35)

W przerwie meczu odbył się konkurs wsadów i rzutów za trzy punktu, którego zwycięzcą zostali Marek Piątkowski (wsady) z Anro i Sebastian Koziorowicz (rzuty za 3 pkt.) reprezentujący w WLKA drużynę Delecty Włocławek.

Po przerwie pojedynek stał na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie. W tej odsłonie spotkania żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. W poczynania zawodników obu drużyn wdarł się chaos, co spowodowało wiele strat.

Do ostatniej kwarty zawodnicy Young Guns wyszli bardzo skoncentrowani i to oni jako pierwsi zdobyli punkty. Na ripostę zawodników Old Stars długo nie trzeba było czekać. Podopieczni trenera Wojciecha Kobielskiego cały czas kontrolowali wynik spotkania wplatając w niego ciekawe zagrywki, które publiczność nagradzała brawami. Ostatnia kwarta zakończyła się 5 punktową wygrana Old Stars, którzy potwierdzili swoją wyższość nad młodszymi kolegami i wygrali mecz 115:85

Najwartościowszym zawodnikiem spotkania (MVP) został Wojciech Pietrzak z drużyny Old Stars reprezentujący barwy Toyoty.

OLD STARS- YOUNG GUNS 115- 85 (30-19,29-16,27-26,29-24)

OLD: PIETRZAK 13,KRÓLIKOWSKI 10,KORPALSKI 14,CZARNECKI 5, LESIEWICZ 7, BRUŻDZIŃSKI 12, BIERZGALSKI 6, KRÓL 8, ŁYDKA 8, GĘSICKI 6, LEWANDOWSKI 26 - TR.WOJCIECH KOBIELSKI

YOUNG: WIŚNIEWSKI 2, KOBIELSKI 3, KOŻAN 2, SKOWROŃSKI 6, MIELCAREK 7, GAWLAK 18, CHRZĄSZCZ 2, SŁOMCZEWSKI 2, GOŁĘBIEWSKI 20, ROSIAK 18, KOZIOROWICZ 5 - TR. MACIEJ SKOWROŃSKI

Więcej zdjęć z Meczu Gwiazd Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej można zobaczyć w „Galerii Zdjęć” lub bezpośrednio klikając tutaj