Młyn Klekotki dla miłośników wina

Łagodne francuskie wino musujące, portugalskie Vinho Verde, południowoafrykańskie gęste wino o mocnym aromacie, a może hiszpańskie, dojrzewające w dębowej beczce? Na gości hotelu Młyn Klekotki resort & spa czeka dobrze zaopatrzona, klimatyczna winiarnia oraz spa z ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na bazie wina.

Hotel Młyn Klekotki resort & spa, położony wsród warmińskich jezior i lasów, to doskonałe miejsce na relaks i degustację wina. Po dniu spędzonym na świeżym powietrzu, sportowych aktywnościach i zabiegach regenerujących w spa, można się zaszyć w zaciszu eleganckich wnętrz starego majątku młyńskiego, przekształconego ze smakiem w nowoczesny, ekskluzywny hotel. Pomysłodawca adaptacji Młyna w Klekotkach, a zarazem jego właściciel, Zbigniew Tyszko, z dalekich i częstych podróży przywozi wyjątkowe meble, pomysły na egzotyczne zabiegi spa, a także nowe gatunki wina, które w kuchni traktuje jak przyprawy. Dobrze dobrane wino podkreśla, jego zdaniem, smak jedzenia i nadaje mu charakter, źle – potrafi zepsuć najlepiej przyrządzone danie.

Winiarnia w Klekotkach

Młyn Klekotki oferuje gościom wyśmienity zestaw win z całego świata. Nowa, autorska karta win Roberta Mielżyńskiego została opracowana specjalnie dla hotelu. Do wyboru są, między innymi, wina czerwone z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Argentyny, Australii, Stanów Zjednoczonych i RPA, wina białe, musujące, różowe oraz wina słodkie. Zwolennicy wina białego znajdą w karcie wino niemieckie, francuskie, włoskie, hiszpańskie, portugalskie, węgierskie, argentyńskie, austriackie i nowozelandzkie. W Klekotkach można również sporóbować kilku gatunków miodów pitnych oraz dwóch staropolskich napitków. Winiarnia mieści się w odrestaurowanych, XVII-wiecznych podziemiach hotelu. To jedno z wielu pomieszczeń o niepowtarzalnym klimacie. W przytulnej sali kominkowej zachowano piękny, belkowany sufit. Natomiast restaurację oraz bar ulokowano w budynku dawnej stajni. Obok mieści się przeszklony, przestronny ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi, glinianymi kaflami.

Młyn Klekotki resort & spa – luksusowy hotel mieszczący się we wnętrzach zabytkowego młyna z XVII wieku. Położony w zachodniej, wciąż najmniej odwiedzanej przez turystów części Mazur, łączy historyczną zabudowę z bogatym programem rekreacyjno-sportowym i kameralną atmosferą. Obiekt oferuje 42 pokoje, w tym 8 apartamentów. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Na potrzeby szkoleń i spotkań biznesowych na terenie obiektu znajduje się kilka sal, wśród nich sala na rzece, sala kominkowa oraz sala w młynie. Do dyspozycji gości pozostaje także winiarnia, restauracja serwująca domowe i regionalne potrawy, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz urokliwe, kameralne SPA. Goście pragnący spędzić czas aktywnie mogą skorzystać z wielu atrakcji: kajaki, rowery, nordic walking z instruktorem, bilard, korty tenisowe oraz fitness club. W okolicy hotelu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club. Więcej informacji na stronie: www.hotelmlynklekotki.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..