Kiedy? - Wkrótce! - odpowiada Katarzyna Figel-Stolcman, naczelnik Wydziału Spraw Lokalowych we włocławskim ratuszu. Listy przydziału lokali socjalnych i komunalnych wymagają częstych weryfikacji, bowiem sytuacja życiowa osób i rodzin, czekających na własny kąt, szybko się zmienia. Tymczasem aktualne listy nie były zmieniane od 31 grudnia 2006 r. - W tym czasie podania o przydział mieszkań złożyło kilkaset osób - mówi pani naczelnik. - Najwyższa pora przeanalizować także ich sytuację i podjąć decyzję, czy kwalifikują się do otrzymania darmowych mieszkań, czy też nie.
Gruntowna przebudowa czeka więc obecnie obowiązujące listy i nikt nie wyklucza, że osoby znajdujące się obecnie na ich pierwszych miejscach, będą zmuszone przesunąć się na kolej ne pozycje. - Niczego nie przesądzajmy - podkreśla Katarzyna Figel-Stolcman. - Każda sytuacja będzie dokładnie analizowana przez społeczny organ, jakim jest komisja mieszkaniowa. W każdym przypadku niezbędne będą indywidualne rozmowy z zainteresowanymi, możliwe są także wizje lokalne w miejscu ich zamieszkania.
"Poczekalnią" nazywają pracownicy "lokalówki" spis osób, ubiegających się po raz pierwszy o wpisanie na listy przydziału. Jest w nim ujętych 450 rodzin. Lista przydziału lokali komunalnych zawiera 450 nazwisk, na mieszkania socjalne czekają 792 rodziny. Czym różni się mieszkanie komunalne od socjalnego?
więcej w "Gazecie Pomorskiej"