Poseł wspomógł włocławskie schronisko

Poseł Łukasz Zbonikowski wspólnie z młodzieżą zorganizował zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt mieszkających we włocławskim schronisku.

Dla podopiecznych schroniska zima jest zawsze ciężkim okresem. Każdy z nas może im pomóc przetrwać mrozy, ofiarowując np. stare koce lub ubrania. Łukasz Zbonikowski od grudnia w biurze poselskim przy ul. Jagielońskiej zbierał dary, które wspomogą psy i koty. - Każdy z nas doświadczył jak uciążliwa jest zima. Powinniśmy również pamiętać o zwierzętach, naszych przyjaciołach dla których zima jest równie ciężka. Naprawdę dając niewiele z siebie można im pomóc. Poprzez taką akcję chcielibyśmy zapelować, aby w miarę możliwości zbierać niepotrzebne rzeczy i przywozić do schroniska - powiedział Łukasz Zbonikowski.

Poseł poprzez media zachęcił wszystkich włocławian do oddawania głosów w konkursie zorganizowanym przez Tesco, w którym każdy może na stronie www.tesco.pl/schroniska/index.php? oddać głos na schronisko. Pięć schronisk, które uzyska najwięcej punktów otrzyma od sieci Tesco nagrody w postaci suchej karmy dla psów i kotów. Wśród wszystkich schronisk jest również włocławskie schronisko.

- Chciałem zaapelować do mieszkańców Włocławka, abyśmy utrzymali obecną pozycję, która daje naszemu schronisku darmowe jedzenie dla naszych podopiecznych. Głosowanie trwa do 19 stycznia. W zeszłym roku po szeroko zakrojonej akcji zajęliśmy ósme miejsce, tak więc trzy miejsca nam zabrakły do otrzymania od Tesco karmy. Aktualnie jesteśmy na miejscu 2-3 jeżeli byśmy utrzymali taki trend byłoby bardzo dobrze. Jeszcze raz apelujemy o głosowanie na nasze schronisko - powiedział dyrektor placówki.
28 komentarzy

zxxc

Nie ma to jak się przypiąć do czyjejś akcji :) Ale to chyba nie pierwszy raz w wykonaniu tego pana...

1 1
ID:25925

7xxl

Sztuką jest pomagać anonimowo, ale przecież przed nami kolejne wybory...

1 1
ID:25927

melex

bez kamer i nagłośnienia mr poseł nigdy nie pomaga a co to problem zawieść samemu ale nie ........ wszyscy muszą zobaczyć

1 1
ID:25928

Pytanie

A czy możecie wskazać miejscowego politykiera ,który robi to anonimowo , bez fanfar i kamer (sprawiedliwe potraktowanie tematu) ?????

1 1
ID:25930

Rzepka90

Dokładnie jak poprzednicy. Szanowałbym go gdyby zrobił to bez kamer, wywiadu i całego "HALO" jakie zrobił dlatego że przywiózł 3 karmy i kilka kocy. Jeśli się pomaga anonimowo to robi się to tak naprawdę dla siebie, a z kamerami dla publiki, żeby widzieli jaki to ja jestem fajny. Panie Zbonikowski zaczniemy pana szanować, jak pan będzie szanować wyborców i nie będzie pan z nas robił idiotów. To przecież pana kolega klubowy powiedział kiedyś o swoich wyborcach w TV: "Ciemny lud to kupi." My tego nie kupujemy.

1 1
ID:25931

zxxc

@~Pytanie: Nie możemy wskazać gdyż rozmawiamy o konkretnym wyczynie konkretnego człowieka. Poza tym, gdyby ktoś zrobił to anonimowo (a parę osób i bez kamer wspiera włocławskie schronisko) to z racji właśnie anonimowości przykładem do kontr dyskusji nie będą. Idiotyczne "pytanie" ;)

1 1
ID:25933

Cal.9mm

Przydałoby się żeby pan Poseł w ramach akcji dla zwierząt wspomógł walkę instytucji z kłusowniczym watażką,byłym esbekiem, zwanym dumnie i na wyrost....myśliwym.
Jest obojętne czy wystąpi przy kamerach czy bez nich. Ważny jest efekt.
Nie może być tak żeby kłusownik był ponad prawem zasłaniając się kontaktami ze służbami specjalnymi i paraliżował dzięki takim oświadczeniom działania skierowane przeciwko niemu. Nie jestem zwolennikiem tego posła ale mógłby sporo zyskać w oczach wielu ludzi w mieście gdyby zainteresował się tą śmierdzącą sprawą. Nie chodzi tu wyłącznie o dobro zwierząt ale i o bezpieczeństwo osób spacerujących po lesie i spędzających tam wolne chwile.Osoba która używa broni nie zachowując podstawowych zasad bezpieczeństwa przy użyciu broni powinna mieć ją odebrana.

1 1
ID:25935

magda

liczą sie tylko te psiaki, ważne że dostały karmę, co mnie obchodzi że się lansuje

1 1
ID:25936

negocjator

jak by sam z diety poselskiej kupił to też by nie zbiedniał !

1 1
ID:25937

!

a co z ANWILEM-juz ludzie go nie obchodzą

1 1
ID:25939

Pytanie

zxxc- zwróć uwagę ,że pytam o politykierów nie rozrózniając ich partyjnie ,ponieważ uważam to określenie z natury rzeczy za obraźliwe i ujmujace godności uczciwemu człowiekowi ...a co masz na mysli stosując określenie ,,wyczyn''?

1 1
ID:25940

xyz

Powinnismy pamietac o przyjacielach czy o przyjaciolach?

1 1
ID:25945

Tomaszek

~magda
i słusznie.

Osoby co tak głośno negują tą medialną akcję chyba celowo usprawiedliwiają robienie niczego przez pozostałych (płacą wam?). A ja bym wolał by wszyscy "polityczni" stanęli jawnie (przed kamerami) do konkursu i pokazali co robią dla tego miasta. Właśnie takie negowanie jest na rękę politycznym pasożytom żyjącym z naszych podatków. Czerwona polityka przez lata mózgi wam wypaliła.

P.S. Słyszał ktoś o radnym Kuku, coś ucichł medialnie - za dużo obowiązków?

1 1
ID:25950

mr.betterknow

do Cal.9mm Jeśli chcesz napisz prywatnie mi na maila ,być może mogę pomóc w sprawie tego "myśliwego".

1 1
ID:25953

świnka Peppa

To absolutnie nieistotne czy z kamerami, czy bez (zresztą który polityk robi coś "dla ludu" bez kamer?), ważne że zwierzętom skrzywdzonym przez los i ludzi ktoś choć trochę pomaga. Absolutnie nie miałabym nic przeciwko temu, by politycy co tydzień z kamerami biegali do schroniska. Z kamerami i z workami jedzenia, kocami lub pieniędzmi.

1 1
ID:25956

Oczytany

Panie pośle, te karme kupił pan za swoje? czy, może między innymi za moje ?. Precz od moich podatków!! Zbonikowski !

1 1
ID:25957

Jan Kowalski

Nie dokarmiać posłów! I tak nie jedzą suchej karmy z Tesco! tzn. psów miałem na myśli...

1 1
ID:25959

Cal.9mm do mr.betterknow

Dzięki za wsparcie kolego,jednak podejrzewam że w tej sprawie trzeba uderzyć nie z pozycji Włocławka,i chyba nawet wojewódzki poziom będzie zbyt niski.

Sprawą powinni zająć się dziennikarze śledczy,wyjaśnić kilka wątków takich jak nakaz wydany przez prokuraturę zwrotu broni którą użyto bezpodstawnie po oddaniu strzału w lesie do psa.Nie zachowano wtedy zasad bezpieczeństwa ,spalenie samochodu z dokumentacją czy też uznanie przez CBŚ kilku spraw jako niską szkodliwość społeczną i nie podjecie czynności przez tą instytucję. Poza tym ktoś powinien przerwać ten parasol ochronny nakładany przez zwierzchnictwo PZŁ na opisywanego człowieka. Na koniec sprawą powinien zająć się koordynator służb specjalnych i sprawdzić czy powoływanie się przez tego człowieka na znajomości i nieograniczone możliwości ma podstawy. Przecież takie zachowania podważają dobre imię tych służb w oczach społeczeństwa. Poczytaj też proszę fora związane z myślistwem.

http://forum.pomorska.pl/ktos-sklusowal-losia-byka-kolo-kowala-t78758/ ...i wpis jednego z forumowiczów:
zalogowany jako gość,Napisano 16 listopad 2010 - 20:38

"Do podwłocławskiej kniei przyjeżdża komuch,zięć dawniejszego ministra rolnictwa i wykorzystuje lasy do swoich prywatnych celów.Wszyscy go tutaj jego poczynania tolerują i się go boją!Współpracują z nim niektórzy miejscowi watażkowie.Temu zapsiałemu komuchowi Lasy Państwowe wydzierżawiają kwaterę pod płaszczykiem Towarzystwa Ochrony Zwierząt!Co ciekawe z takim komuchem prawie wszyscy się tutaj liczą i pchają mu palec w du...ę.Tylko ja mu się tutaj przeciw stawiłem!!!Straciła na tym moja cała rodzina,muszę się włóczyć po sądach,policji,prokuraturze,badaniach lekarskich ale to draństwo zwyciężę!Komuch załatwiał wiele spraw w Warszawce ojcu dyrektorowi z brodą z Torunia.We Włocławku jest gościu z długimi wąchami który trzęsie prawie całym Włocławkiem.Niech ktoś się zainteresuje na jakich zasadach Lasy Państwowe wydzierżawiają budynek po wartowni i byłą strzelnicę po poligonie!Jakie powstały tam nielegalne inwestycje!Komuch chwalił się, że załatwiał matury,przyjęcia na studia i wiele innych spraw. "


http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrArticle=191277&NrIssue=1597&NrSection=220

http://www.24kurier.pl/W-Gazecie/Mysliwy-zabil-krola-puszczy ..... i lokalny wpis jednego z myśliwych pod tekstem:

"Ignac (2010-08-04 20:52:39)
Zmienić Ustawę Łowiecką!Przyjemność w strzelaniu niech sobie zaspokajają na strzelnicach.Pod Włocławkiem też poluje kłusownik z Warszawy chwli się że,Bloch to jego kolega!PZŁ to państwo w państwie!!! Przyjmują prominentów bez egzaminów! NIK powinien skontrolować to towarzystwo!!! "

Jeżeli możesz taką potrzebę i czujesz się na siłach żeby skończyć z tym procederem to zainteresuj kogoś kto może pomóc w walce z tym draństwem.

1 1
ID:25963

Cal.9mm do mr.betterknow

znalazłem jeszcze jeden wpis na forum.
http://forum.pomorska.pl/ktos-sklusowal-losia-byka-kolo-kowala-t78758/

* Grupa Goście

Napisano 17 listopad 2010 - 15:05 #10
" Nad Lasami pod Włocławkiem nie ma żadnej kontroli.Kłusownicy jeżdżą nocami samochodami ze szperaczami po łąkach i polach.Jest bardzo niebezpiecznie!Jak się napotka kłusowników na drodze to nie ustąpią z drogi nawet kawałka.Dziesięć lat temu mój znajomy zabłądził w lesie i spotkał się z kłusownikami, to kłusownicy gonili znajomego po całym lesie strzelając za nim! Znajomy przeżył szok,obecnie z tego powodu jest ciężko chory.Ile jeszcze czasu będą tolerować poczynania pana Cz. z Warszawy? Lasy Państwowe wydzierżawiły Panu Cz. domek myśliwski!Słyszałem od wielu osób,że Pan Cz. załatwił wiele spraw Panu Dyrektorowi z Torunia.Towarzystwo Wzajemnej Adoracji ma Pana Dyrektora w garści! "

Podobne zdarzenie miał również jeden z moich znajomych w okolicy wartowni. Co prawda nie strzelano do niego ale samochód kłusowników wyskoczył z drogi od wartowni i "przykleił się" do samochodu znajomego próbując wymusić zjazd na pobocze.

1 1
ID:25964

!

Dobrze, że to zrobił, pokazał przynajmniej, że umie odpowiedzieć na maila i na akcję nie to co Ci co mają maila a ich nie czytają, pieniądze biorą za bycie radnym i prezydentem. Pała powinien też zawołać o głosowanie na schronisko a on nawet maili nie czyta... A ja głupi głosowałem na pałuckiego...

1 1
ID:25966

mysliwy- do cal 9mm

Z opisu wynika że osoba o której jest opis / kłusownik/ jest nietykalna na tym terenie, a co na to jak piszecie głownodowodzący Pan z długimi wąsami. Każdy z nas pisze ogródkiem choć w Waszych wypowiedziach wyczuwam gorycz i bezradność władzy. Mnie co nieco obiło się o uszy, dziwna jest sprawa łosi oraz nieprawidłowości o których piszecie. Jeśli po tych wypowiedziach nikt nie zajmie się opisywanymi sprawami uznam że na układy nie ma rady. Nie wierzę że nikt z najwiekszego gmachu we Włocławku tego nie czyta a Pan z wąsami tylko je podkręca i grzeje stołek chyba już 30lat.

1 1
ID:25972

anty

przypomina mi się słynny dowcip, w którym to do łodzi przemierzającej morze przykleiło się g...o i dumnie krzyknęło "płyniemy!"

1 1
ID:25973

nikita

koledzy i koleżanki czerwonoskórzy, krytykujmy wszystko co jak twierdzi nasz obecnie panujący prezydent " zatrzymuje dynamiczny rozwoj tego miasta"
ludzie gdzie ten rozwój degrengolada, bezrobocie, pijanstwo i bieda, ale komunisci nauczyli was ze nawet umierając bedziecie kąsac wrogów jedynego słusznego systemu. MYSLENIE NIE BOLI. wg. mnie to dobrze ze poseł sie zaangażował w taką akcę, dobrze ze jest młody, dobrze ze z włocławka, dobrze ze..ech szkoda z wami gadac.

1 1
ID:25985

Swój

i pewnie konferencja prasowa i live tv trwam przecież to paranoja pokazywać takie rzeczy Zbonikowski - parodiant i tyle a jereczek to co pazokcie ogryzał ????

1 1
ID:25987

Do Myśliwego i Cal.9mm

Przeczytałem wpisy o kłusownikach.Zobaczcie co jeszcze znalazłem.
http://forum.pomorska.pl/zwierzeta-lesne-pod-wloclawkiem-przemowily-ludzkim-glosem-t82817/

Napisano 24 grudzień 2010 - 20:38
#1

W Wigilię Bożego Narodzenia zwierzęta leśne zaczęły krzyczeć ludzkim głosem! Precz z Czajkinsem z Warszawy!Niech przestanie nas ścigać i do nas strzelać, samochodem terenowym Nissan Nawara, po nocach ze szperaczem!
Ignac nie jest taki groźny bo zaraz na drzewie wyląduje i trzeba go holować.
Czajkins za odstrzeloną zwierzynę alimenty spłaca zamiast składki opłacić.
Powiedziały też żeby Czajkins sam sobie wpie..ł stęchłe siano które 5 lat temu wywiózł!

Panowie,jeżeli po takich wpisach nikt z policji,straży leśnej i innych odpowiednich służb nie zainteresuje się tą sprawą to jest w 100% tak jak napisał myśliwy o układzie. Weźmy się za bandytów udających myśliwych.

1 1
ID:26002

Brawo

Popieram akcje a że poseł jest osobą publiczną to robi pokazowo, przynajmniej zwrócił uwagę na akcję hipermarketu nie to co obecny prezydent który zapomniał hasła do swojego maila.

1 1
ID:26003

akcja

zgadzam się z Nikita i z bravo !! w "mieście" co ciężko nazwać miastem -brak pracy a jak jest to bez umowy bez prace i 24 h praca za grosze -stołeczki dla swoich -komuchy rządzą od lat i nic się nie zmienia gdyby nie prywatni ludzie nic by nie było a ulice chodniczki rewelacja , wszelkie imprezy miedzy halą a cmentarzem są wizytówką nie małego miasteczka a MIASTA.
Tv trwam ???? chyba przydało by się by przeświecić komuszków.
i Tu się Pan myli nie chodze do koscioła a popieram Pis i nie dla Kaczyńskiego a dla polityki nie obojętnej nie mającej gdzieś zwykłych ludzi co latami pracują na swoje lub chcą mieć lepiej ale rząd w kraju nie umie zapewnić warunków i wyjeżdżają.Też byłem zagranicą i mam dziś lepiej ale lepiej ma dzięki obcemu kraju jak ojczyźnie .
Chociaż Pan Zbonikowski wspiera akcję a co robił Pan prezydent i robili 3 zastepcy Pana prezdenta -mieli wszystko w ..... tak jak większość mieszkańców.
w tym tygodniu Pan pałucki zaraz tez zorganizuje konfe i tv a jak wyniki ogłoszą ,że Włocławek znalazł się w 5 piątce schronisk w Polsce i otrzyma wsparcie -to ogłosi przed tv newsa i kolejny "sukces " sobie na konto dopisze .
stare komuszki z głodu będą zdychać ale będą krzyczeć ,że jest dobrze.

1 1
ID:26015

dzonny_killer

Nie chcę się powtarzać, ale: CZYTAJCIE TEKST ZE ZROZUMIENIEM!!! Jak byk stoi napisane, że "Łukasz Zbonikowski od grudnia w biurze poselskim przy ul. Jagielońskiej zbierał dary, które wspomogą psy i koty"... OD GRUDNIA!!! kiedy nie było mowy o akcji Tesco. Super, że później poparł akcję Tesco, ale to raczej normalne po tym, co zrobił. Jakoś nikt nie neguje wloclawek.info.pl, że przyłaczyło się do akcji i nawet baner umieściło na stronie głównej. Chwała im za to!!! Obawiałem się już głupich pytań, kto i ile im za to zapłacił.

Co prawda ciężko przechodzi mi przez klawiaturę popieranie zrobienie czegokolwiek przez kogokolwiek z pisu, ale zarzuty większości są po prostu idio tyczne (celowa pisownia).
- że zrobił to medialnie - no fakt gdyby nie kamery to nie mielibyście o czym pisać (aż dziwne, że nikt nie napisał, że np. melexem to zawiózł). Miałem nadzieję, że dzięki kamerom inni parlamentarzyści, czy pseudowłodarze miasta również coś zrobią dla zwierzaków - ale się zawiodłem.
- że z podatków - epitetów na temat tego gościa moderator mi nie puści - ten... nie rozumie pojęcia DARY!!!

Kilka osób, które z zadowoleniem przyjęły nie to, że zbonik przekazał dary, ale to, że zwierzaki je otrzymały, od razu otrzymało wiele "minusów". Część z was jest doprawdy żałosna. Często jeżdżę do schroniska, zostawiam tam stare kace, ubrania, ręczniki - przydaje się to szczególnie zimą. Nie robię tego dla kamer, ale dla zwierząt, choć może gdybym wystąpił w tv to więcej osób zdecydowałoby się pomóc... W tym jednym przypadku zobaczmy w zboniku gościa, który chce pomóc, a nie pisiora (bo na szczęście żadnych flag, banerów, plakatów kaczorów tam nie widziałem!!!).

1 1
ID:26083


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA