Podpisanie umowy z wykonawcą przystani

Na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, w okolicach ulicy Piwnej powstanie nowoczesna przystań wodna. Dziś prezydent Włocławka Andrzej Pałucki i członek zarządu Hydrobudowy Gdańsk Małgorzata Jaros-Kaczmarek podpisali w tej sprawie umowę.

Spółka zaproponowała za zbudowanie przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kwotę 33 mln 87 tys. zł.

Będzie to budynek o kubaturze ponad 18 tysięcy metrów sześciennych. Znajdą się tam pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, szatnie z natryskami, sauna, pomieszczenia trenerów, sala ergometrów, siłownia, magazyn sprzętu treningowego i pralnia z suszarnią. WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami.

Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, sala konferencyjna dzielona z zapleczem, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także pomieszczenia trenerów. Na zewnątrz dostępne będą sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Na terenie inwestycji znajdą się również hangary, warsztaty i magazyny na potrzeby WTW, WOPR i Policji.

Wokół przystani zbudowane będą nowe drogi i parkingi, a także kładka dla pieszych przez rzekę Zgłowiączkę. Jednostki pływające będą mogły zacumować w zadaszonym basenie postojowym o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych. Przy brzegu, który zostanie umocniony znajdzie się slip z wyciągarką. Dla jednostek turystycznych będą oddane do użytku pływające pomosty cumownicze. Duże jednostki, takie jak statki spacerowe będą miały wydzielone miejsce do cumowania. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego.

Projekt zakłada wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla ponad 600 widzów. Obiekty zostaną oświetlone, tereny zielone zagospodarowane, zmieni się też mała architektura. Jak zwykle przy tego typu inwestycjach powstaną przyłącza wodociągowe, energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne, kanalizacja deszczowa oraz kanalizacja sanitarna. Powierzchnia terenu, na którym powstanie przystań wynosi 33,9 tys. metrów kwadratowych. Budowa zakończy się pod koniec 2013 r.


12 komentarzy

dzonny_killer

ciekaw jestem w jaki sposób (bo "czy?" to chyba oczywiste) projekt zakłada "obronienie się" przed potencjalną powodzią, jaka choćby ostatnio pozalewała park Sienkiewicza... :p

6 3
ID:33446

wolf

Przecież to widać na wizualizacji projektu.

3 5
ID:33447

dzonny_killer

no to kiepsko widać... :p

4 2
ID:33450

zbuntowany_kaloryfer

Ale przynajmniej wreszcie będziemy mieli gdzie zacumować i poddać przeglądowi technicznemu nasze okręty podwodne;]]]]]]]]

5 2
ID:33453

mark

Super, najpiękniejsza przystań wodna w Polsce. Wreszcie młodzi wioślarze będą mieć nową przystań. Podziękowania Panie Prezydencie.
Szkoda tylko, że nie ma trenera z prawdziwego zdarzenia, działaczy w Towarzystwie i młodzieży chętnej do uprawiania tego sportu.
Od pewnego czasu nic się tam nie dzieje. Czas na zmiany w WTW, bo jedna trenerka nie pociągnie procesu szkoleniowego w tak trudnej dyscyplinie sportu.

5 3
ID:33455

sportowiec

Cieszę się bardzo. Chciałbym jednak przypomnieć, że pomysł ma już ok. 7 lat (powstał pod patronatem ówczesnej v-ce Dzięgelewskiej). Jego autorem był na spółę Miejski WOPR i WTW. Ze strony OSiR zaangażowany był jego b. dyr. Biegała. W siedzibie OSiR przy pływalni do dziś wisi na ścianie pierwsza wizualizacja, podobna do najnowszej. A Dzonny ma rację. Poziom wody w Wiśle to 2,30m do 7,8 m w czasie zrzutu z zapory. Mam nadzieję, że projektanci to rozwiazali, choć jak oglądam "przystań" na Płockej to mam poważne wątpliwości.
[email protected]: niestety CAŁY włocławski sport pod rządami komuny upada. L.a. leży, boks - leży, piłka nożna - leży, tenis stołowy - leży, piłka ręczna - leży, ciężary - leżą. Siatkówki nie ma wcale. Wymieniłem tylko te dyscypliny, które kiedyś były uprawiane przez setki młodzieży i w których były sukcesy. Ale jeżeli komuna przeznacza na sport młodzieżowy 250 tys., a na izbę wytrzeźwień 800 tys to nic dziwnego. Kukucki - masz pole do działania!!!!

5 5
ID:33457

włocławianin

Oprócz ewentualnej powodzi jest jeszcze jeden, potencjalny, ale dużo bardzie istotny powód podwyższonego poziomu wody.
Chciałbym przypomnieć, że planowana jest kolejna zapora w okolicach Nieszawy, i jeżeli ona powstanie to poziom wody poniżej obecnej zapory we W-ku na stałe podniesie się w znaczny sposób. I jak wtedy będzie wyglądała przystań ??
Pływające podesty nie załatwią sprawy jeśli nie będą miały już "zakresu ruchu w górę".

1 2
ID:33459

dzonny_killer

panowie @sportowiec i @włocławianin... o to własnie chodzi... jest to jedna z niewielu inwestycji, który nie należy negować... być może dlatego, że nie jest wymysłem pałuckiego i jego ekipy, tylko dość dobrą kopią (o czym raczył wspomnieć @sportowiec)... :p

moich przeciwników zachwycę pewnie po raz kolejny "czepiając się"... w interesie mieszkańców jest, aby dowiedzieć się w jaki sposób chcą zabezpieczyć przystań!!! jest to niezwykle istotne, aby po raz kolejny NASZE pieniądze nie poszły na marne (tak, jak to dotychczas się działo... prawda panie prezydencie)... :p

rozumiem również, że nikt nie udzili mi/nam odpowiedzi na pytania: kto najwięcej na tym skorzysta? kto się wybuduje? kto sobie auto kupi nowe? etc. hahaha

@sportowcu... niedoszły poseł kukucki zapewne Ci nie odpowie... zapewne łzy krokodyle roni... tylko nie wiem czy z powodu własnego fatalnego wyniku, czy też z coraz bliższego upadku jego psiapsiuła Napieralskiego!!! kto teraz będzie biednym anwilowcom jabłuszka rozdawał???

2 1
ID:33461

wolf

Nie rozumiem tych minusików przy moim poprzednim poście. Przecież na tych wizualizacjach widać , że całe zaplecze jest znacznie powyżej lustra wody, prawie na tym samum poziomie co bulwar na drugim brzegu Zgłowiączki. Na zalanie mogą być narażone ( i pewnie będą ) trybuny zlokalizowane pod tarasami, ale to przecież nie problem, bo na zimę można je zdemontować, jeśli nie całe to przynajmniej krzesełka.Szczegółów nie znam, ale pomosty pewnie będą pływające, więc wahania poziomu wody im nie straszne.Chyba nie myślicie, że ten projekt robili szewcy? Narzekanie i jojczenie nie pozwala wam widzieć tego, co aż bije po oczach. Ech...

4 2
ID:33471

dzonny_killer

@wolf... ty się jeszcze tymi znaczkami przejmujesz??? hahaha
to nie jest narzekanie, tylko próba uzyskania informacji, jak widać zresztą nieskuteczna... :p

2 3
ID:33484

antydziałkowiec

Sportowcu ,czy sprzęt zdewastoany w ub roku na tej przystani już zinwentaryzowano i ustalono sprawcę dewastacji ?

2 0
ID:33523

sportowiec

@antydziałkowiec: szczerze mówiąc nie rozumię pytania. Przecież tej przystani jeszcze nie ma. Chyba, że myślisz o stanicy WTW, ale o tej sprawie to ja nie mam zielonego pojęcia.

1 0
ID:33544


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA