26 ton żywności dla potrzebujących włocławian

W 2011 roku w punkcie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej we Włocławku żywność odbierało 370 osób potrzebujących. W tym roku ze względu na pogorszenie warunków bytowych niektórych mieszkańców Włocławka na liście znalazło się wiele nowych osób.

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej z Włocławka prowadzą pomoc żywnościową we współpracy z Bankiem Żywności w Toruniu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku. W 2011 roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej we Włocławku wydała ponad 26 ton żywności o wartości prawie 62 tys. zł.

– Współpraca układa się bardzo dobrze. Oprócz żywności pochodzącej z unijnego programu PEAD przekazujemy też pieczywo, które otrzymujemy po obniżonej cenie od jednej z piekarni. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz punkt wydawania żywności w minionym roku
– ocenia Anna Mikołajczyk, szefowa filii.

– Osoby, które zgłaszały się po żywność, były bardzo zadowolone, że mogły korzystać z pomocy u nas. W naszym punkcie wydawanie żywności to również okazja do rozmowy i zaprzyjaźnienia się. Po roku dobrze znamy się z tymi ludźmi; dzielą się z nami swoimi problemami i radościami. Mimo że są w tej pracy zarówno łatwe jak i trudne momenty, ma ona naprawdę głęboki sens
– mówi Anna Mikołajczyk.

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej we Włocławku zaprasza wszystkie ogranizacje i firmy do współpracy celem pomocy w prowadzeniu działalność w 2012 roku. W mionym roku filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej bardzo duzo pomogła firmy Detal-Met, która przez cały rok zapewniała transport artykułów spożywczych, a także Kościół Adwentystów Dnia Siódmego na Wyspach Owczych. - Wszyscy w filii pracują za darmo, ale jak w każdej działalności są koszty, które trzeba ponieść, np. związane z magazynowaniem żywności, dlatego zachęcamy wszystkich do pomocy innym - powiedziała Anna Mikołajczyk.
4 komentarze

wiki

Zamiast wszystko daj za darmo bo to się należy, lepsza byłaby praca dla tych ludzi.....

4 2
ID:37658

Pracująca

Niedługo święta więc zamiast staruszków spodziewajmy się tam tabunów "samotnych matek". Trzeba by powiększyć parking, żeby konkubenci mogli gdzie parkować swoje BMW. Wydrapią tym naprawde potrzebujacym tipsami z gardeł. Sprzeda się otrzymany towar i na solarkę będzie.

2 2
ID:37708

kasia

Czy wiesz że są samotna matki co opiekują się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi nie mają żadnych konkubentów z bmw .Muszą sobie i choremu dziecku od mówić bardzo często wiele rzeczy bo tacy jak wy zawzięci zaplczywi zazdrośni potraficie wszystko i wszystkich zgn....i wrzucić do jednego wora.

4 1
ID:37713

Bat

Krytycy to zwykli ..... Po przewrocie ustrojowym wydaje im sie że pana bucka za nogi złapali. I to, że im się poukładało, to dla nich trzeba niszczyć tych co im sie nie udało.

1 1
ID:37730


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..