Pijany dróżnik trafił do aresztu

Szybka reakcja kierownika pociągu oraz policji zapobiegła tragedii, jaka mogła się wydarzyć na przejeździe kolejowym przy ulicy Wienieckiej. Pijany dróżnik, który „zapomniał” opuścić szlaban trafił do aresztu.

Tuż po godzinie 4.00 kierownik pociągu relacji Kołobrzeg-Kraków powiadomił włocławskich policjantów o niezamkniętym przejeździe kolejowym przy ulicy Wienieckiej. Z relacji obsługi pociągu wynikało, że podczas dojeżdżania do przejazdu maszynista na torach zauważył przejeżdżający autobus komunikacji miejskiej i brak zamkniętych rogatek.

Policjanci natychmiast udali się na wskazany przejazd kolejowy i niestety potwierdzili te informacje. Przejazd był niezamknięty a dróżnik… pijany - miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o zaistniałej sytuacji przełożonego dróżnika, który skierował do pracy zmiennika.

59-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości oraz za sprowadzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu. Grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.
10 komentarzy

negocjator

myślałem że takie rzeczy zdarzają się już tylko na wsiach gdzieś daleko od cywilizacji a nie w środku miasta ! ... praca tak odpowiedzialna jak dróżnik ,a alkohol ważniejszy od życia i zdrowia ludzi przejeźdzających przez torowisko ! !

1 1
ID:39582

Raport

Czy to nie ten sam dróżnik co parę lat temu opuścił szlaban do połowy?

1 1
ID:39585

abcde

A do emerytury jeszcze 8 lat...

1 1
ID:39589

zbuntowany_kaloryfer

Kara za coś takiego powinna być bardzo dotkliwa i działać odstraszająco. Proponuję skazać go na noc z p. Sobecką;)

1 1
ID:39591

Wiadukt lub tunel

Zazamcze nie ma bezkolizyjnych przejazdów przez tory kolejowe, Wieniecka szlaban, Hutnicza szlaban. Dlaczego do dziś nawet nie wbito łopatę, planowano wiadukt na Wienieckiej ? Dlaczego do dziś nie mamy jeszcze odcinka Alei Królowej Jadwigii na Zazamczu, przynajmniej i to na najważniejszym dla tego osiedla części od ulicy Toruńskiej do ulicy Promiennej z tunelem bądź wiaduktem nad torami kolejowymi ? Dlaczego w planach przebudowy trasy krajowej zwanej jedynką nie ma przewidzianego ronda, które byłoby początkiem ww. trasy ? Dlaczego nie myśli się do przodu, a co niektórzy zajmują się trwaniem, a nie działaniem

1 1
ID:39595

trefny

na tym przejeżdzie od lat dzieją się takie rzeczy,tam wszyscy piją tylko dziwne że kierownictwo tego nie zauważa,przebywają osoby postronne i te ktore dawno powinny być po pracy razem balują itp,itd.

1 1
ID:39604

Ada

@negocjator: Wies jest też cywilizowana. Czy miasto Wloclawek nie jest wsią ? To jest siedlisko bezrobotnych, pijaczków na 3go maja i to jest cywilizacja ? Zastanow się. Wszyscy jesteśmy ze wsi, Zeby majaczyc jeszcze ze wies rozni się od miasta. Co masz w tych miastach ? Ruiny nie odnawianych domów i coraz więcej bezdomnych.

1 1
ID:39632

dzonny_killer

a czemu nikt nie napisze, że to wina rządu??? pisiory co z wami? taką okazję przegapić? :p

1 1
ID:39659

ANDZIA

do Ady; zastanawiam się dlaczego "siedlisko bezrobotnych pijaczków" kojarzy Ci się tylko z ulicą 3-go Maja czy na zazamczu na kazika południu nie ma bezrobocia i pijaczków mieszkam na 3-go maja i zapewniam że tu są ludzie pracujący w moim podwórzu mieszkają34 rodziny a w 28 z nich ktoś pracuje albo oboje pracują

1 1
ID:39673

Juta

Nie ma co roztrząsać,czy to wieś czy metropolia, ważne ze nikomu nic się nie stało. Na przyszłość pamiętajcie tylko że trzeba się zawsze rozejrzeć nawet jeśli szlaban jest otwarty, komuś może oko się przymknąć :/

1 1
ID:39731


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA