Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł

Policjanci z Lipna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach wypadku w gminie Wielgie. Na miejscu zginęła 58–letnia rowerzystka, potrącona przez kierowcę pojazdu, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali do sprawy trzy osoby i zabezpieczyli biorący udział w zdarzeniu samochód.

Wczoraj około 21:50 policjanci otrzymali zgłoszenie od lekarza pogotowia o śmiertelnym potrąceniu rowerzystki w miejscowości Bałdowo (gmina Wielgie).

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że rowerzystka jadąca z Czarnego w kierunku Suradówka, została potrącona przez kierowcę samochodu, który uciekł z miejsca zdarzenia. 58-letnia kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Jeszcze tej samej nocy policjanci weszli na teren jednej z miejscowych posesji, gdzie znaleźli i zabezpieczyli biorące udział w zdarzeniu audi. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby. Wiele wskazuje na to, że kierującym, który spowodował śmiertelny wypadek i uciekał z miejsca zdarzenia, jest 22-letni właściciel samochodu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie blisko jeden promil alkoholu. Nie dość tego, to nie posiada w ogóle prawa jazdy.

Przyczynę i szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo.  
4 komentarze

anty

Jak widać zabieranie praw jazdy (bo wnioskuję że wcześniej je miał skoro był właścicielem auta) nie wystarcza do eliminacji nieodpowiedzialnych kretynów z dróg :|

1 1
ID:45598

krzywy_zonkil

@anty: właściciel auta to nie koniecznie osoba, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym, poza tym, żeby być właścicielem albo współwłaścicielem w dowodzie nie potrzeba prawka, sporo rodziców dopisuje dzieci jako współwłaściciela w dowodzie zanim zdają "prawko", żeby nabywały zniżki z tytułu OC. Inna sprawa, że w walce z pijanymi kierowcami albo piratami drogowymi rządowi nie chodzi wcale o ich eliminację z dróg, ale o jak najwyższe mandaty i wpływy do budżetu z tego tytułu. To dlatego w sejmie jest projekt ustawy, aby policjanci mogli przyznać max.10pkt karnych w czasie zatrzymania, a mandaty mają zdrożeć nawet o 100%, teraz policjanci mogą dać nieograniczoną liczbę punktów za wszystkie popełnione wykroczenia i max.1000zł mandatu za popełnione wykroczenia.

1 1
ID:45605

negocjator...

tak sie bawi CLI ! wychlać i za ster a że kwitów nie ma ! no to co ! u siebie na wsi jeździ przecież ! wyrabał w nia centralnie ,wjechał jej w tył roweru ! nawet nie wiedziała że umarła tak szybko jechał ! taki gość powinien od razu dostać kulke w pusty łeb ! zrobić mu egzekucje jak on jej zrobił ! albo wsadzić go na rower rozpędzić się i zrobić jemu to samo ! jak przeżyje i będzie sparaliżowany albo coś to niech żyje a jak umrze to lepiej dla niego ! bo rozumu to za grosz nie miał jak wsiadał pijany za stery
!

1 1
ID:45610

żal mi ich

niech chłopstwo wróci do lejców i wprowadzić myto i będzie OK

1 1
ID:45620


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA