Kolejne progi zwalniające na jezdniach

W obszarze Starego Rynku niedawno założono 3 progi zwalniające. Znajdują się one na bulwarach oraz na ulicach Gdańskiej i Towarowej. Kierowcy pytają o sens takiego rozwiązania i koszty. Twierdzą, że o bezpieczeństwie można było pomyśleć odpowiednio projektując przejścia dla pieszych.

O ile założenie progu zwalniającego na bulwarach w okolicy Pomnika Ludzi Pracy jest zasadne, to zamontowanie ich na ulicy Gdańskiej i podziurawionej Towarowej to chyba gruba przesada - twierdzi nasz internauta. Nie on jeden.

Zanim oddano do użytku bulwary, można było pomyśleć nad estetycznym, odpowiednim, czyli trochę wyższym położeniem kostki brukowej, w naturalny sposób zwalniającej prędkość samochodów - mówi pani Iwona pytając jednocześnie o koszty związane z założeniem progów.

Progi zwalniające może piękne nie są, ale na pewno są zgodne z prawem, ponieważ ten teren miasta objęty jest "strefą zamieszkania". Z przepisów wynika, że strefie mogą zostać urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę (np. progi zwalniające), natomiast nie muszą być oznakowane znakami ostrzegawczymi. Te ostatnio zainstalowane są oznakowane, a powstały zgodnie z prośbami okolicznych mieszkańców. Jak się okazuje, motocykliści i kierowcy zbyt często urządzali sobie wyścigi pędząc pojazdami nawet około 100 km/h "zapominając", że w strefie obowiązuje poruszanie się z prędkością 20 km/h. Problemem był także hałas.

 

Niestety, mimo że kilka razy prosiliśmy MZD o wycenę zainstalowanych progów, do tej pory takiej odpowiedzi nie dostaliśmy.
5 komentarzy

krzywy_zonkil

Po co próg koło Pałacu Biskupiego, niecałe 20m od zakrętu po kątem 90stopni, skoro sam zakręt wymusza znaczne ograniczenie prędkości??? Ktoś myśli nad sensem instalowania tego typu urządzeń i miejscami gdzie są montowane?

1 1
ID:53331

cw

Do niezadowolonych tak my mieszkańcy starego rynku prosiliśmy o zamontowanie progów bo bulwary po remoncie stały się bardzo niebezpieczne niektóre osoby robiły sobie wyścigi po ulicy .

1 1
ID:53339

dzonny_killer

@krzywy_zonkil: święta racja!!! totalny idiotyzm? debilizm? kretynizm? przecież tego niedojdę, który zadecydował o umiejscowieniu progu koło pałacu kiecora powinno się od ręki na zbitą twarz wypierdzielić!!! jakim trzeba być .....!!!

kto to zatwierdził??? oczywiście nikt z urzędu miasta teraz się nie przyzna, nikt nie ma cojones :p nagle nie ma osoby za to odpowiedzialnej!!! :p hahaha

1 1
ID:53353

Don Vito

Na pewno te progi nie są doskonałe ,ale dobrze ,że wreszcie ktoś w MZD zaczął myśleć.Progi spowalniające-ale takie z prawdziwego zdarzenia / wystarczy wybrukować wzniesienie na jezdni/ potrzebne są w śródmieściu-Pl.Wolności,Reja ,Chopina,Bojańczyka,Chmielna czy Św.Antoniego.Pytanie o koszty to nieporozumienie bo ludzkie życie jest bezcenne.

1 1
ID:53360

????

.....a może zamiast nabijać kasę produkującym te progi wrócić do starego ...komunistycznego taniego, dobrego rozwiązania -czyli do dziurawych dróg ? Skoro wieśniactwo za kierownicą(fura ,skóra , komóra i ....łysa pała ) do normalności nie dorosło to niech niszczy swoje 20 -letnie złomy na dziurawych drogach ? Dla podatników będzie taniej i bezpieczniej ...podobnie na Lesnej ,Zielnej , Ostrowskiej , Wiejskiej - tam też buraki szaleją....i potrącają na pasach rowerzystów ...

1 1
ID:53365


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA