Ile jest wart domek prezydenta?

W deklaracji majątkowej Andrzej Pałucki wpisał, że domek letniskowy wart jest 95 tysięcy złotych. Radny Bieńkowski uważa, że wpisana kwota jest zdecydowanie zbyt niska. Złożył w tej sprawie wniosek do prokuratury.

Szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej przypomina, że juz w 2010 roku zwrócił uwagę na oszacowanie wartości domku letniskowego przez prezydenta.  W deklaracji majątkowej Andrzej Pałucki wpisał, że wartość obiektu to 60 tysięcy złotych. Podobnie było w roku następnym. Wartość domku wzrosła dopiero w 2012 roku, kiedy to pojawiła się kwota 95 tys. zł. Zdaniem Bieńkowskiego - w dalszym ciągu zbyt niska.

Zwróciłem się do dwóch agencji nieruchomości, aby podały mi ceny zakupu podobnych domków, o takiej samej powierzchni działki. Jedyna różnica, to mniejsza atrakcyjność lokalizacji. Dowiaduję się, że muszę zapłacić od 200 do nawet 300 tysięcy złotych mówi Bieńkowski i zadaje trzy pytania.

 

Radny zgłosił do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta miasta. Jednak zanim/ i czy zapadnie decyzja o wszczęciu postępowania w tej sprawie, Bieńkowski złożył oryginalną propozycję Andrzejowi Pałuckiemu:

 

Jak na ofertę zareaguje prezydent ? Na razie nie wiadomo, ponieważ Andrzej Pałucki przebywa na urlopie. Jego rzeczniczka stanowczo odmówiła komentarza w tej sprawie.
29 komentarzy

????

Za te pieniądze chętnych do kupna byłoby co niemiara , na te ,,domki ' w Wieńcu, na Michelinie ....na Kazimierzu i na Zawiślu rownież ...traktowanie wyborców-podatników jak idiotów to widać podstawa politycznej propagandy . Ciekawe dlaczego Urząd Skarbowy nie docieka tak jak to robi przy okazji podatku za złom samochodowy ...

1 1
ID:54794

Sławek Bieńkowski

Prezydent wycenił dom na 60-95 tys. zł, zaoferowałem publicznie, że odkupię go od niego za 130 tys. Jeżeli rzeczywiście podał prawdziwą wartość to powinien przyjąć moją ofertę kupna, jakby nie patrzeć daję 35 tys. zł więcej niż według Prezydenta jego nieruchomość jest warta. Jestem pewien, że długo nie będę właścicielem nieruchomości bo za 200 tys. kupią ją ode mnie z tak zwanym "pocałowaniem w rękę" a może nawet i za 250 tys. Publicznie deklaruje, że ewentualny zysk z tej transakcji przeznaczę na włocławski dom dziecka. Panie Pałucki czekam na odpowiedź na moją ofertę. Pan zarobi 35 tys. a dom dziecka dostanie porządną darowiznę.

Pozdrawiam
Sławek Bieńkowski

1 1
ID:54796

@Sławek Bieńkowski

Oj, Panie Sławku, ja osobiście nie wiem, gdzie prezydent ma swój domek letniskowy i jak wygląda, a chyba od tego by trzeba było zacząć artykuł...
Może chociaż mógłby Pan tu podać linki do podobnych domków, żebyśmy wiedzieli, co wycenił prezydent na 95 tys. zł?

1 1
ID:54799

Michał

Ja nie wiem, ale mieszkania na 5-9 piętrze w bloku kosztują 95 tyś. zł. Z tym, że są to mieszkania często do kapitalnego remontu. Nie sądzę, że ktoś podjął się wyceny nieruchomości ze zdjęcia lub opisu pana Sławomira. Co najwyżej jakiś agent podał cenę nieruchomości którą akurat ma w swojej ofercie, czyli domku nad czystym jeziorem, murowany domek z podpiwniczeniem, CO, stolarką okienną itp. Znając życie za tydzień okaże się, że ban sławomir zapomniał dodać, że domek prezydenta stoi nad Łubą, jest z drewna i bardziej przypomina szopę bez prądu. Dlaczego tak sądzę? Gdyby choć trochę prawdy było w tym co mówi pan Sławomir to doniesienie złożył by do włocławskiej prokuratury tak by sprawa szybko ruszyła ale nie lepiej do apelacyjnej żeby 3 tygodnie minęło, sprawa ucichła a prokuratura z gdańska bez rozpatrzenia przekazała sprawę do włocławka a nasza miejscowa prokuratura znów trzy tygodnie będzie miała na rozpatrzenie DONIESIENIA. 90% włocławian zapomni o sprawie ale nazwisko BIŃKOWSKI zaistniało. Gratulację za marną politykę panie Sławomirze. (P.S. Ciekawe pan ma inicjały :) )

1 1
ID:54801

przemas1712

Szczyt demagogii Panie radny a tak w ogóle to z tymi donosami do prokuratury to niedługo przebije Pan "agenta Tomka" !!!! ps za SJP demagogia - głoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj populistycznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów

1 1
ID:54803

zxxc

@~przemas1712: "zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych" czyli przytaczając te własnie definicje poniekąd przyznajesz ze większości taka wycena domku zwyczajnie śmierdzi :) poza tym to nie jest skomplikowany problem a bardzo prosty - wycena - jako dowód w sadzie i sad stwierdzi kto ma racje.

1 1
ID:54804

$$$$

W życiu Bezradnemu nic bym nie sprzedał nawet jeśli przebiłby 3 razy cenę. Po takiej transakcji z pewnością podałby mnie do prokuratury!!!!
Donosicielom mówimy nie!!!!!

1 1
ID:54805

Bogdan

Na lewej zegarek albo dwa Nowak ma ,
Hofman bierze dziwne pożyczki od jakieś biznesowej wtyczki.
Pałucki postawił domek nad jeziorem,
Żeby naradzać się ze swoim "dworem"
Kopaczewska wylać kazała sobie asfalt ,
Bo na wsi mieszka.

1 1
ID:54806

Mateusz

LEPIEJ DZIAŁAĆ I WYCIĄGAĆ PRZEKRĘTY URZĘDU MIASTA I PREZYDENTA NIŻ NA TO POZWALAĆ!!!!!! Brawo Panie Sławku

1 1
ID:54807

PIOTR

SB jaki szczodry. Po co czekać Panie SB. , może Pan np od razu zrezygnować z diety radnego, lub posady w Urzędzie Marszałkowskim, w którym podobno bardzo trudno Pana zastać, a kasa leci.

1 1
ID:54809

przemas1712

zxxz interpretuj jak chcesz Twoje prawo ja po prostu jestem nauczony zgodnie ze starym powiedzeniem że "nie sra się we własne gniazdo " to się i dotyczy donosów co do remontu jedynki itp . Jeszcze powiem Ci , że najdziwniejsze jest to że na szczeblu centralnym jestem tzn chyba już byłem wyborcą PO ps nie jestem żadnym urzędasem nie pracuję w żadnej instytucji z nadania politycznego i nie znam Pałuckiego ani nikogo z władz tego miasta (to tak pro forma przed jakimiś wrzutkami w moją stronę) Pozdrawiam

1 1
ID:54810

rumun

a skad pan radny bedzie mial 130tys.na zakup domku prezydenta Wloclawka.Czyzby koledzy z klubu po.pozyczyli i czy radny odprowadzi podatek od pozyczki.

1 1
ID:54816

zxxc

@~przemas1712: zgadzam się z Toba w 100% "nie sra się we własne gniazdo" - wiec czemu przez niekompetencje tych czy innych ludzi miasto jest w plecy ponad 12 mln kary za jedynkę? Kto tu "sra" we własne gniazdo - ci którzy (świadomie bądź nie) popełnili błędy czy ci którzy zwrócili uwagę na pieniądze wywalane w kosz przez czyjaś niekompetencje?

Mnie jako mieszkańca interesuje co się dzieje z moimi pieniędzmi a nie kto rządzi - no chyba ze rządzący narażają miasto - czyli i mnie i Ciebie i resztę mieszkańców - na straty.

1 1
ID:54817

przemas1712

Też się z tobą zgadzam tylko jak by te 12 baniek nieprawidłowości wykrył Pan radny to tylko czapki z głów i jeszcze bym mu przyklasnął . A tu mamy jakieś donosy : a to domki a to bieganie z poziomicą po jedynce itp. To w/g mnie nie przystoi Zostaniemy przy swoich zdaniach . Pozdrawiam

1 1
ID:54818

tomsam

wszyscy podaja smieszne zrznania podatkowe same promocje tylko kupowac kolega na impreze nie zaprosil to go sprzedal dobre sami sie wykoncza

1 1
ID:54820

$$$$

Barany głupie...12 mln to nie jest żadna kara!!!! Nie czytaliście gazet??? Powtarzacie jak te cielaki po różnych prymitywach, którzy szkół nie mają tylko sieczkę w mózgu!!!

1 1
ID:54821

zxxc

@~$$$$: sam jesteś baran. 12 mln to kwota która nie została uznana do dofinansowania = miasto musi ja wybulić z własnych (hahahaha) - a raczej TWOICH i MOICH pieniędzy. Masz luzem 12 baniek? Podziel się.

1 1
ID:54823

Samanta

Adresu nieruchomości w oświadczeniu majątkowym nie ma. Skąd Bieńkowski wie, jak wygląda ten domek? Zmienił zawód z elektryka na śledczego kapusia, czy co?

1 1
ID:54824

????

@~Sławek Bieńkowski: konkretne działanie -brawo ...ale czy w ten sam sPOsób rozliczy Pan również ...inne ...,,domki klepiacych bide 'działaczy partyjnych ?

1 1
ID:54825

przemas1712

@~$$$$ jak Ci słoma z butów wystaję i nie umiesz dyskutować to się nie wychylaj na forum bo "gnojem" zalatuje !! bez odbioru

1 1
ID:54829

george best

95 tysięcy ?to chyba chodziło mu o kurnik za domem.

1 1
ID:54832

do Samantha

W oświadczeniu są numery działek, zobacz sobie te numery działek w okolicach Dobiegniewa i gotowe.
Nie trzeba być śledczym żeby to znaleźć.
Domki tam są fajne:
http://tinypic.com/view.php?pic=w8x9c8&s=5

1 1
ID:54834

wolf

Panie SB sprawdź pan w ustawie, czy zapisany jest w niej obowiązek, by wyceny majątku dokonywał rzeczoznawca. Nie ma? Wyceny dokonuje sam zainteresowany? To o co chodzi? Jak chciał (umiał) tak wycenił. Może zamiast uprawiać demagogię i populizm poproś pan kolegów z sejmu aby wystąpili z taką inicjatywą ustawodawczą. Wtedy wszystko będzie jasne: nieruchomość warta x złotych na podstawie wyceny firmy Y. I wtedy można się czepiać czy takie oświadczenie jest rzetelne czy nie. A tak przy okazji: nie zastanawiałeś się pan nad bylejakością stanowionego w Polsce prawa? Bo cała ta sprawa to właśnie przykład takiego byle czego. Formalności dopełnił, robić mu zarzut że za mało wpisał? Na jakiej podstawie? Własnego widzimisię? Przecież prezydent spełniając wymogi ustawy też kierował się swoim "widzimisię". Zgodnie z prawem! Dodam jeszcze, że jestem (byłem?) wyborcą PO ale tylko w wyborach parlamentarnych, natomiast po waszych wyczynach w poprzedniej i obecnej kadencji w Radzie Miasta oświadczam, że na mój głos proszę nie liczyć. Nie chcę marnować swojego głosu na chłopaczków, którzy zamiast merytorycznej pracy tracą czas na latanie po krzakach z łopatką , razem z tymi oszołomami z PiS. Na koniec zaproponuję, byś wybrał się pan w te krzaki najlepiej w dzień, bo wtedy lepiej widać, to zobaczysz pan, że tam jednak coś się buduje. Owocnych przemyśleń życzę po takim spacerku.

1 1
ID:54842

dzonny_killer

czytam niektóre wpisy i żenadą "zalatywuje", jak z wiejskiego chlewu... jest opcja, że urzędnik okłamuje, oszukuje, a może i okrada, a jakieś too many (tłumaczenie z ang. tu many) :p jeszcze go bronią, a atakują osobę, która chce wyjaśnić, czy ukrócić przestępczy proceder... na jakie psy zszedł świat i ich obrońcy... wnioski: albo sami kantujecie i boicie się, aby i do was się nie dobrać, albo jesteście jak te płatne pachołki urzędnicze piszące bezmózgie klaki na rozkaz... tak czy siak brawo Panie Radny, wykrywać należy potencjalne przestępstwa, a następnie tępić bezwzględnie!!! :p

1 1
ID:54851

????

@~wolf: Ooooooo ....bulbulbulbulterier obrońca ,,bidnego politykierstwa 'się odezwał ?

1 1
ID:54855

zbuntowany_kaloryfer

W mordę jeża... gdybym był politykierem i chcieliby mnie lustrować to mam działkę i domek letniskowy na Mazurach. Brzmi pięknie. Tyle, że to kilkaset metrów dziko rosnącej trawy i krzewów, pośród których stoi "domek", czyli buda bez c.o. i gaz i bez kanalizacji. Wewnątrz są dwie kanapy, stół i kredens pamiętający lata 50te XXwieku. Nie zamykam tego nawet na klucz, bo po co? Nawet przybiłem do drzwi karton z napisem: "wędrowcze, chcesz? zatrzymaj się tu, odpocznij, prześpij. Tylko nie niszcz, nic Ci to nie da. Możesz siedzieć tu 24/24. Ma Cię nie być od czerwca do sierpnia;))
No i nawet z bezdomnymi się dogadałem. Niech tam sobie siedzą całą zimę, nic mi od tego nie ubędzie. Niczego nie ukradną, bo nie ma czego ukraść. Najwyżej budę można spalić, no to niech spalą;)

1 1
ID:54860

????

@zbuntowany_kaloryfer: to zupełnie jak Kwaśnięty i Spalonykot .....oni też tak opisuja czworaki dla słuzby na swoich działkch na Mazurach ...a te wille obok to ....babci ....

1 1
ID:54869

dzonny_killer

@~do Samantha: bo ta samantha na odległość jedzie jakąś podrzędną dyrektorzyną, wpisującą się idealnie w schemat niezbyt inteligentnej blondynki, która ma nadzieję, że wraz z farbowaniem rozumu jej przybędzie... nadaje się jedynie na... dziewczynę ratownika :p

1 1
ID:54885


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA