Jeszcze raz o podpisach referendalnych

Podczas konferencji prasowej troje członków grupy referendalnej odniosło się do informacji, że śledztwo w sprawie rzekomo sfałszowanych podpisów na listach poparcia nie będzie prowadzone przez prokuraturę włocławską.

Wiele wskazuje na to,  że nieprędko zapomnimy o październikowym referendum mającym na celu odwołanie Andrzeja Pałuckiego. O ile kwestia pozostania prezydenta miasta na stanowisku została wyjaśniona, to cały czas nie wiadomo, czy doszło do sfałszowania podpisów zbieranych w sprawie referendum.

Pierwsze podejrzenia pojawiły sie w połowie sierpnia. Józef Lewandowski powiedział, że otrzymał pismo od "Uczciwego", w którym to anonimowy informator twierdzi, że część podpisów na listach o zorganizowanie referendum, jest fałszywa. 19 sierpnia Prokuratura Rejonowa wydała decyzję o wszczęciu śledztwa. Członkowie grupy referendalnej błyskawicznie stwierdzili, że to zarzut szyty grubymi nićmi i 26 sierpnia skierowali do  Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zawiadomienie o zniesławienie i fałszywe oskarżenia. Ta z kolei przekazała sprawę do prokuratury w Inowrocławiu.

28 sierpnia grupa referendalna zwróciła się  do PA w Gdańsku o wyłączenie z postępowania prokuratur włocławskich, które wraz z policją miały zbadać zakwestionowane podpisy przez komisarza wyborczego. Jako jeden z powodów podali "istniejące koligacje między prokuratorami a osobami zatrudnionymi w samorządzie, bliskimi współpracownikami prezydenta".

Dopiero kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku przekazała postępowanie Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy. Mieliśmy nadzieję, że decyzja zapadnie o wiele szybciej mówiła podczas konferencji prasowej Olga Krut-Horonziak.

Z przekazania postępowania cieszył się także Jarosław Chmielewski.

Ta decyzja oznacza, że Prokuratura Apelacyjna podziela nasze zdanie zawarte we wniosku o konieczności zachowania bezstronności. Teraz chcielibyśmy, aby oba postępowania rychło się zakończyły podkreślił radny.

Jak przekazał Maciej Gawrysiak, sprawą zajmie się wydział śledczy bydgoskiej prokuratury. Na chwilę obecną nie zapadła jeszcze decyzja, czy czynności  będzie także prowadzić KMP we Włocławku.
11 komentarzy

???

Chmielewski twierdzisz ,że ja też muszę teraz składać zażalenia czy inne pisma w Gdańsku? Nasza WŁOCŁAWSKA PROKURATURA niekompetentna?
Czy jakaś korupcja w Prokuraturach ?Znaczy się jeżeli Prokuratorzy są bezstronni w tej sprawie to i w innych też przecież mogą ,tak? To jakaś gruba afera i trzeba będzie powołać komisję śledczą we Włocławku . Na przewodniczącego proponuję właśnie Pana albo może członka Krakowskiego.

1 1
ID:54961

????

Polityczny fetorek .... szambełko ....na oczach trzódki wyborczej tego wyziera ....

1 1
ID:54962

Radio_Moskwa

Z chwilą, gdy Armia Czerwona "wyzwoliła" nasze miasto wielu kompetentnych ludzi zostało odpowiednio "wykorzystanych" by władza ludowa została tu na wieki! Sitwa rodzinna rozrosła się i teraz pasożytuje na dotacjach unijnych. Co będzie później? Zobaczymy:)

1 1
ID:54965

Ktoś

Radio Moskwa Masz rację. Tutaj nawet strach wypowiadać swoje opinie na forum.Jest tu jeden taki, któremu w życiu się poszczęściło i dorobił się wcale niezłej kaski na emerytach i niepełnosprawnych.Tę sitwę należałoby rozłożyć tak aby nigdy już się nie podniosła. Była okazja podczas referendum ale wyszło jak wyszło.Takich jak on jest więcej nie dość,że preferują swoich to jeszcze szkodzą innym,którzy sami próbują sobie radzić.Żenada, takich bogatych biedactw jest znacznie więcej, żerują na zwykłych ludziach a prawo jest po ich stronie bo oni to ktoś a my to nikt.Przykre,pozostaje mieć nadzieję,że ludzie przejrzą na oczy.

1 1
ID:54967

znawca

znaku zapytania Jeśli nie wiesz kto pracuje w ratuszu i za jakie pieniądze ok. 9 tys. miesięcznie, to nie masz pojęcia co tu się dzieje. To oczywiste, że zatrudnianie rodzin włocławskich sędziów i prokuratorów stawia te organy w specyficznej sytuacji. Poza tym generalnie żadnych śledztw związanych z politykami nie powinny prowadzić miejscowe prokuratury - to zawsze nawet przy uczciwości prokuratora sprawia, że przegrana strona może zarzucić, że nie był bezstronny. Na takiej samej zasadzie meczu Lech - Wisła nie prowadza sędziowie z krajowa, ani z Warszawy

1 1
ID:54968

????

@~Radio_Moskwa: oni POsiadaja wiele umiejeyności ...kameleon przy nich by zdechł ze wstydu ...

1 1
ID:54972

tymi_tunie_pier

@~Radio_Moskwa:
,że to ta grupa?

1 1
ID:54977

????

@~znawca: zasady uczciwości i bezstronności .....już za komuny nauczono naród że ,,jak się da to się zrobi ' ...a czy od tego czasu coś się zmieniło ? Skoro przykładowy historyk PO WSHE zna się ,,na wszystkim' to tu nie ma przypadku tylko kolesiowstwo albo partyjniactwo , albo jedno i drugie .Koronny przykład idzie z góry - pani PO iranistyce wicepremierem ???? Historyk kierownikiem ...serwisu samochodowego ... pani PO AWF -ie projektuje drogi albo instalacje elektryczne ...itd itp ...a fachowcy dorabiają obce narody ...

1 1
ID:54979

Adam

Zamiast wydawac pieniadze na to referendum jego organizatorzy powinni wziac sie za robote i zrobic wszystko aby poprawic tragiczna sytuacje mieszkancow Wloclawka i okolic.

1 1
ID:54983

zxxc

@~Adam: a jak maja poprawić skoro nie maja większości w RM a nawet gdyby mieli to i tak prezydent mógłby im skutecznie przeszkadzać? :)

1 1
ID:55007

Raport

Z komuną trzeba walczyć bo to zagrożenie dla życia i zdrowia.Nie mówiąc już o ogólnej przeszłości.Trzeba podjąć wyzwanie i tak jak nasi przodkowie i pokazać prawdziwe morale.Najważniejsze by nie zapomnieć historii tradycji i ciągle się edukować.Wygrana leży po stronie inteligentniejszych.Wszystko zależy od tego po której stronie jest większa chęć zdobywania wiedzy.Jeśli MY jako społeczeństwo nie mamy ochoty zdobywać wiedzy sami skazujemy się na przegraną.
Szukajcie wspólnych celów które połączą pokolenia i grupy subkultur do walki ze wspólnym wrogiem jakim jest totalitaryzm władz.Musimy pamiętać że jeśli nie powalczymy o Prawa Człowieka to każdy z nas na tym straci.nie ważne po której będzie stronie.

Na koniec napiszę tak:Może wam nie zależeć na wielu kwestiach typu zdrowie spokój itp.Ale jak się nie ogarnięcie i nie zmotywujecie to nasze dzieci czeka straszna przyszłość.Historia pokazała co może się stać gdy władza nie jest kontrolowana przez społeczeństwo.

Pozdrawiam

1 1
ID:55018


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA