PWSZ otrzymała Kartę Programu Erasmus+

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa informuje, że otrzymała nową Kartę Programu Erasmus+ na lata 2014-2020 upoważniającą do prowadzenia wymiany międzynarodowej studentów i pracowników.

To już trzecia karta w historii uczelni. Pierwszą PWSZ otrzymała w 2005 roku.  Warunkiem uzyskania takich uprawnień jest przede wszystkim przygotowanie strategii wymiany międzynarodowej studentów i pracowników, wysoka ocena dotychczasowych przedsięwzięć oraz posiadanie własnego katalogu Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów w języku angielskim.

Do dzisiaj włocławska PWSZ  podpisała umowy o współpracy z 40 uczelniami z Europy, między innymi z takich krajów, jak: Hiszpania, Portugalia, Cypr, Chorwacja, Francja, Włochy, Słowenia, Finlandia, Dania, Belgia, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa i Turcja. 

W roku akademickim 2013-2014 do PWSZ przyjedzie na jeden semestr studiów 40 studentów obcokrajowców. Na tegoroczną wymianę uczelnia otrzymała z programu dotację w wysokości 80 tys. euro. Wszyscy obcokrajowcy będą studiować na filologii angielskiej. Uczelnia przygotowuje się do przyjęcia w przyszłym roku studentów także na inne kierunki studiów, między innymi na zarządzanie i informatykę.

Aby zaliczyć semestr, student obcokrajowiec musi uzbierać 30 punktów  ects.  Za każdy przedmiot może otrzymać sześć punktów. Stąd włocławska PWSZ  przygotuje dla nich na  zarządzaniu i informatyce po pięć przedmiotów, które będą wykładane  w języku angielskim.  W roku akademickim  2013 - 2014 wyjedzie z PWSZ do zaprzyjaźnionych uczelni 23 studentów.

W tym roku uczelnia podpisała kolejne dwie umowy  z uczelniami z Portugalii i Słowacji, dzięki którym w wymianie międzynarodowej będą mogli uczestniczyć już studenci nowego kierunku -  mechanika i budowa maszyn.
5 komentarzy

Mk

Jeśli PWSZ chce się rozwijać powinna dywersyfikować źródła kadrowe i nie uzależniać się od UMK , w której to uczelni jest bardzo niewesoła sytuacja.

1 1
ID:55103

Lol

Super! Gratulacje ;)

1 1
ID:55121

????

Pracodawca pyta kandydata na pracownika : Jaka uczelnię Pan ukończył ? Znaną w POlsce PWSZ- odpowiada kandydat . Czy to gdzieś nad granicą wschodnią ? pyta pracodawca -nie we Włocławku- odpowiada absolwent . Aaaa... w tym Włocławku koło Ciechocinka stwierdza pracodawca ...

1 1
ID:55124

Entuzjasta

A jaką Ty skończyłeś uczelnię. Wygląda na to, że żadną.

1 1
ID:55156

zxxc

@~????: a ty jak zwykle siejesz herezje. Jeśli pracodawca patrzy tylko na papier a już tym bardziej tylko na to skąd jest ten papier to jest debilem i ja u takiego człowieka bym pracować nie chciał :) Przynajmniej w branży IT nie przekłada się to w żaden sposób na zakres wiedzy i umiejętności bo ludzie uczeni są innych rzeczy niż te z którymi będą pracować.

Tak więc jeśli delikwent nie poświęcił swojego czasu na wygooglanie samemu informacji potrzebnych do zrobienia czegoś skutecznie samemu - szanse na prace ma mniejsze choćby nie wiem jaki miał papier i w jaka ładną ramkę go sobie oprawił.

Ja nie pytam ludzi jakie uczelnie skończyli tylko co sami zrobili, wystarczy spojrzeć na efekty pracy i posłuchać w jaki sposób ktoś podszedł do tematu. W ten sposób oceniam faktyczne umiejętności czyli to, za co będę płacił.

1 1
ID:55159


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA