Internetowe oszustwo

Kilka dni temu do radziejowskiej komendy zgłosiła sie 43-letnia mieszkanka z okolic Radziejowa, która poinformowała mundurowych o oszustwie na jej szkodę, wycenionym na blisko 300zł.

Jak ustalono, kobieta wraz z synem, w drugiej połowie marca, na popularnym portalu aukcyjnym zainteresowała się oferowanym po bardzo okazyjnej i atrakcyjnej cenie, telefonem komórkowym Sony Ericsson. Wzięli udział w aukcji i po jej wygraniu, wpłacili na podane przez sprzedającego konto sumę 280zł i czekali na nadejście przesyłki z upragnionym gadżetem. Dni upływały, a zakupiony telefon nie przychodził. Próbowali kontaktować się ze sprzedającym, niecierpliwiąc się brakiem upragnionego telefonu komórkowego, gdy w końcu, w miniony poniedziałek, (14 kwietnia) dostarczono do ich domu pakunek. Nadawca się zgadzał, rozmiar przesyłki odpowiadał standardowemu kartonikowi w którym mieści się „komórka”. Wystarczyło pokwitowanie jej odbioru i 43-latka przystąpiła do jej otwarcia. Radość zniknęła po rozpakowaniu opakowania. Wewnątrz znajdował się „złom komórkowy” w postaci nie pasujących do siebie elementów, niemożliwych do ustalenia „pra” telefonów, z których nawet najbardziej wprawny majsterkowicz, nie byłby w stanie cokolwiek złożyć.

43-latka spakowała oszukańczą przesyłkę i stawiła sie w radziejowskiej komendzie. Tam przyjęto zgłoszenie o oszustwie na jej szkodę. Wstępne czynności prowadzą do miejscowości w warmińsko- mazurskim, gdzie zamieszkuje 19-letni nadawca „żartobliwej” paczki. Radziejowscy śledczy już nawiązali kontakt z kolegami z warmińsko- mazurskiego w tej sprawie.

Kodeks karny za taki czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. Źródło: KPP Radziejów
1 komentarz

rysio

miałem identyczna sytuacje.zglosilem do KMP Włocławek ,przyjeli zgloszenie ,sprawe wyjasniali takze z pomoca miejscowej /dolnoslaskiej/policji.
okazalo sie ze nic nie wskoram bo złom ktory otrzymalem zostal wyceniony przez przesluchiwanego oszusta na kilkaset złotych jako japoński telefon nie znany jeszcze na europejskim rynku.oszust zapewnil ze zaszla pomylka i po prostu nie chcial oszukac,a pieniadze odda niezwłocznie.od tamtej pory kontakt sie urwal a policja zamknela sprawe z braku cech przestepstwa.
tak działa nasza policja.kiedy zapytałem funkcjonariusza czy on nie widzi ze ten "telefon" jest bublem,odpowiedzial ze" sie nie zna ale aparat sie wlacza i nawet muzyczka jakas leci." kompromitacja.
jak ktos chce łatwo zarobic niech tak działa.policja jest bezradna.stracilem totalnie zaufanie.szkoda tylko ze nie poskarzylem sie komendantowi ale powiem szczerze juz mialem dosyc wizyt na Okreżnej.

1 1
ID:843


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA