Będzie skwer im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Włocławscy radni 12 głosami "za", przy 7. "przeciw" i 4. wstrzymujących się przegłosowali projekt uchwały w sprawie nadania imienia skwerowi usytuowanego tuż przed ratuszem. Uchwała zostanie poddana analizie prawnej, bo w projekcie zabrakło opinii komisji d/s nazw ulic.

Projekt uchwały o nadaniu im. Lecha i Marii Kaczyńskich był jednym z ciekawszych punktów obrad sesji Rady Miasta. Na nic się zdały wnioski radnych klubu PO i SLD, aby ten punkt zdjąć z porządku i odesłać go do konsultacji społecznych. Krzysztof Kukucki złożył zatem kolejny wniosek.

Tragedia sprzed 5 lat była wykorzystywana politycznie, nie chciałbym, aby takie podziały dzieliły włocławian, dlatego proponujemy, aby skwer nosił imię Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zaproponował szef radnych SLD.
 

Partyjnego kolegę wspierał Damian Chełminiak.

Imię Lecha i Marii Kaczyńskich to faworyzowanie jednostki, a w katastrofie zginęło wiele znanych i cenionych osób. Tablica poświęcona ofiarom umieszczona na ścianie katedry w zupełności te wydarzenia symbolizuje. Sondy zamieszczane w mediach wykazały, że około 80% mieszkańców nie chce nazwy dla skweru argumentował radny.
Jednak dla pomysłodawców, czyli radnych PiS, argument o wynikach sondaży nie był ważny, uważali bowiem, że takie badania można manipulować, a oni mają opinie, że to bardzo dobry pomysł.

Wniosek SLD został odrzucony, zaś projekt uchwały przyjęty. "Za" głosowali wszyscy radni PiS oraz Zbigniew Lewandowski z SLD, przeciwnych było siedmiu radnych z SLD (w obradach nie uczestniczył Andrzej Pałucki), a czterech radnych PO wstrzymało się od głosu (na ten punkt obrad spóźnił się Rafał Sobolewski).

Czy to oznacza, że skwer otrzyma proponowaną nazwę, jeśli w uzasadnieniu nie było opinii ratuszową komisję ds. nazw ulic?

To kwestia interpretacji mówi prezydent Marek Wojtkowski.
 
30 komentarzy

"CO JAJCO"

Ale mieszkańcy nie chcą takiej nazwy skweru we Włocławku. !!

1 1
ID:61661

george best

Dlaczego dwudziestu paru decyduje za wszystkich.Postawcie jeszcze tam kilka krzyży a nie zapomnijcie poświęcić.

1 1
ID:61662

obatel

MAMY ??? Chyba Wojtuś z Lubrańca ma !!! Dlaczego PO wstrzymała się od głosów, nie mieli własnego zdania czy ktoś im nakazał ??? Wstyd i hańba co ta PISowska marionetka wyprawia. Przed wyborami ten osobnik mógł przecież "przepisać" się do PISu , ale strategia koleżków (Melexa i Chmiela) była inna, bo pisuaria by nie wygrała. Wyborcy zostali oszukani. Poza tym, w Smoleńsku zginęło 96 osób a nie tylko Lesiu co meldował "wykonanie zadania" Jarusiowi. PAŁUCKI WRÓĆ !

1 1
ID:61664

mieszkaniec..

Wkurza mnie jak ktos sie wypowiada w imieniu mieszkańców, że nie chcemy, ja jestem mieszkancem i chcę, proszę się wiecej nie wypowiadac za mnie !!!

1 1
ID:61665

ed

buahahahaha no to mamy pewnie w Polsce pierwszy taki skwer. Wyjechałem jakis czas temu z Wloclawka ale widze ze nawet przy nazwach wyboru skweru sa niezle uklady - szok jak dla mnie. By zrobili jakas sonde czy ludzie chca taki a nie inny. By widzieli kto jest za a kto nie. A radni PO brawo nie mieli swojego zdania w temacie. Komedia i tyle. By zrobili nazwe dla kogos zasluzonego miastu, albo ogloną jaką. Ciekawe kto będzie mówił ide na skewer im lecha i marii kaczynskich - apeluje o troche rozumu.

Aha od razu napisze ze nie jestem z/ ani za SLD :)

1 1
ID:61667

kenaj

No to teraz uchwałodawcy powinni dzień i noc pilnować,aby ów święty skwer nie był obsrywany przez pieski.

1 1
ID:61669

wiech

postawcie jeszcze pomnik ale wszystkim a nie kaczynskim, bida w kraju a tu takie wydatki, chmiel zaczyna zadzic to napewno bedzie dobrobyt.

1 1
ID:61670

drPOpłucz PiSuary

@~kenaj:
Popieram psy wszelkiej rasy.

1 1
ID:61672

drPOpłucz PiSuary

Takie PiSiory demokratyczne a wyrok 3lata jak za brata .Hahaha

1 1
ID:61673

włocławianka

tak sie traktuje mieszkanców włocławka . My jestesmy niczym -PIS to bóstwo

1 1
ID:61676

dzonny_killer

sprawa prosta, w następnych wyborach wybrać normalnych ludzi i pozwolić im zmienić durną nazwę tego biednego skweru... :p

1 1
ID:61678

totalna kompromitacja

No to macie Włocławianie prezydenta na którego głosowaliście! Widać doskonale kto nim steruje i dla kogo robi. Pisuary wołają że przy wyborach doszło do oszustw, ale tak jak nabito w butelkę Was to chyba nigdzie indziej. Głosowaliście na PO a wygrał PIS. Kto narzucił wstrzymanie się od głosowania POwcom - może jakiś radny PO posiada resztki sumienia i się wypowie???

1 1
ID:61679

Bajerant

A dlaczego Rydzyk nazwał Kaczyńską CZAROWNICĄ?

1 1
ID:61682

pionier

nie podoba wam się decyzja WASZYCH radnych których wybraliście SWOIMI głosami,aby w WASZYM imieniu podejmowali decyzje? Uważacie że większość z Was jest przeciwko tej decyzji? proponuje aby w czasie uroczystości związanych z nadaniem imienia na miejscu pojawił się każdy niezadowolony z tej decyzji (i nie tylko z tej) i wspólnie z innymi niezadowolonymi "uświetnił " tą uroczystość odpowiednią oprawa.A może sie zdarzyć że będą media (nie tylko lokalne) więc okazja dobra żeby pokazać co się myśli.Ale jak znam życie skończy się na klepaniu w klawiatury i wylewaniu w ten sposób swoich żali.

1 1
ID:61684

darkbreaker

@~pionier: Jak się okazuje radni zapomnieli kto ich wybierał, zwłaszcza ci z PO (ale mieszkańcy nie zapomną). Zapewne przyjadę na ten placyk podczas tej żałosnej uroczystości jak tylko pogoda pozwoli. Z pieskiem też będę przyjeżdżał... Dziwi mnie jedno- Dlaczego w tym mieście nie uhonorowano dotąd ŻADNEGO miejsca imieniem pierwszego prezydenta niepodległej Polski Gabriela Narutowicza, którego zamordował prawicowy ekstremista ???

1 1
ID:61688

george best

@~totalna kompromitacja: Przecież czy PO cz PiS to jedno i to samo jedni i drudzy to socjaliści.
Jedni chcąc dobra dla Polski podpisali Traktat Lizboński a drudzy podwyższyli wiek emerytalny i zrobili z kraju eldorado dla urzędników zwykły człek ma pracować i utrzymywać swych Panów

1 1
ID:61689

george best

@~Bajerant: Pewnie rzuciła na niego urok .A tak poważnie on też ma kilka ksywek

1 1
ID:61690

emerytowany inżynier

To SLD ma aż 7 radnych ???!!!!! Duża część włocławian to jednak czerwone - zapomnieli że : rządzący do 2005 roku Miller sięgał do kieszeni zwykłych obywateli i tak : emerytom i rencistom zmienił waloryzację ich emerytur z wyjątkowo korzystnej płacowej na haniebną inflacyjną a potem na TRZY lata całkowicie WSTRZYMAŁ tę waloryzację.( Przywrócił ja PIS tuż przed oddaniem władzy a PO musi ją realizować ) Ustawą z 2004 roku SLD nałożyło na dzieci OBOWIĄZEK pokrywania kosztów pobytu starego rodzica w Państwowym Domu Pomocy Społecznej , To dobitnie dowodzi że SLD żeruje na najbiedniejszych.

1 1
ID:61702

emerytka

proponuję Zielony Rynek nazwać imieniem i nazwiskiem Jarosława Kaczyńskiego, a co tam. Będzie w komplecie cała rodzinka. Radni i to przegłosują

1 1
ID:61712

włocławiak

A czemu nie zapytano nas ??? mieszkańców to nie jest miasto rządzących w tym mieście tylko nas wszystkich !!!!!!!!

1 1
ID:61734

larsson

Do władz miasta:
Dajcie już sobie spokój z tak kontrowersyjnymi propozycjami. Czy Włocławek nie ma większych problemów? Czuję oddech Zbonikowskiego w tej propozycji. Proponuję doprowadzić w końcu sprawę dworca PKP do szczęśliwego końca, czyli kapitalnego remontu.

1 1
ID:61744

dzonny_killer

precz z tak głupim pisem... :p

1 1
ID:61749

george best

Plac Wolności proszę zmienić na Plac Shoguna a ulice Chopina na Promenadę Donalda .Targowisko miejskie świetnie pasuje nazwa im.Stefana Niesałowskiego i będzie git przeciez tez kiedyś były ulice Bem-a,Marchlewskiego,Dzierżyńskiego nie widzę różnicy.

1 1
ID:61752

dzonny_killer

Plac Wolności, to bym zmienił na Adolf Kaczor Platz... :p Królowej Jadwigi na Króla Melexa I, 3 Maja na O dwóch Kaczkach co okłamywali ludzi, Gdańską na Księży Pedofilów itd... :p

1 1
ID:61773

Bajerant

@dzonny_killer: Co ty bredzisz. jeżeli ktoś tu we Włocku ma nie poukładane, to aktyw PO.Przecież PiS z PO zrobił ścierę.

1 1
ID:61801

dzonny_killer

@~Bajerant: szmat ci u nas dostatek... po czerwonych szmatach mamy teraz szmaty czarne, a do tego i niebieskie by się znalazły... tak kolorowo się zrobiło, że jeszcze trochę i tęczę będzie można postawić na skwerze o idiotycznej nazwie przed UM... chciałbym zobaczyć minę fanatyków religijnych... :p

1 1
ID:61806

Bajerant

@dzonny_killer: Nic dodać , nic ująć.

1 1
ID:61812

Wpyskgo

Jestem pierwszym który na tym skwerze nasra !! A może i wymaże drzwi fekaliami.

1 1
ID:61835

gumol-wylogowany

a wiecie co jest najlepsze???? to ze moze 1 czy 2 z was tamtedy przechodzil w ciagu ostatnich dwoch miesiecy, kawalek trawnika ot i tyle, nikt tego w dowodzie miec nie bedzie ale halasu co niemiara. tylko o co ????? emocje o kawalek trawnika. sami wybraliscie prezydenta z opcji ktora chowa zegarki, wpiernicza osmiorniczki i nazywaja polakow bialymi murzynami nawet sie nikt nie zajaknal jak skreslal wojtkowskiego???? a radni???? no to przeciez wiekszosc wybrala radnych z opcji CBA na kazdym rogu!!! i teraz nagle wielkie emocje o nazwe kawalka trawnika przed budynkiem o architekturze poznego PRLu. Z racji tego ze media zrobily wam sieczke w glowach i na listach widzieiscie tylko czarne czerwone i niebieskie a nie dostrzegliscie ze sa tam ugrupowania i ludzie ktorzy chcieli dzialac ale coz .... ciemnoludy sterowalne medialnie wybraly i teraz bedzie jak bedzie.

1 1
ID:61843


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA